Viņš skaidroja, ka Baltkrievijas iedzīvotāji nav tik saindēti ar propagandu kā cilvēki Krievijā, viņi arī bieži atpūšas Ukrainā kā tūristi un uz vietas redzējuši – Ukrainā nav nekāda nacisma un rusofobijas. Tādējādi karavīru ievešana Ukrainā varētu izraisīt sašutumu un protestus Baltkrievijā. "Tas varētu būt impulss par labu Ukrainai šajā karā," sacīja Naglis.
Pagaidām Baltkrievija varētu karā iesaistīties ar aviāciju, raķetēm, kontraktkaravīriem, kas ir īpašajās vienībās. Tomēr tas neesot liels daudzums spēku. Un, ja Baltkrievija sāks iesaistīt savu bruņoto spēku karavīrus, tad Naglis sagaida sabiedrības pretreakciju.
Pēc Nagļa teiktā, pašlaik Krievijai nepietiek spēka pat aplenkt Kijivu, tādēļ tā vairāk centīsies ieņemt teritoriju Ukrainā, nevis spiest uz galvaspilsētas ieņemšanu. Naglis norādīja, ka Krievijai pašlaik vajadzīga kāda uzvara, lai attaisnotu iebrukumu, bet tai nav izdevies pārņemt savā kontrolē nevienu no Ukrainas lielajām pilsētām.
Tajā pašā laikā nav zināms, cik ilgi spēs noturēties Ukrainas spēki Mariupolē, kuriem ir jāiztiek bez apgādes no ārpuses, aizstāvot pilsētu plašā frontē. Vienlaikus pilsētu svarīgi iegūt arī Krievijas spēkiem, ja viņi grib kontrolēt Doneckas un Luhanskas apgabalus. "Mariupole kļuvusi par Ukrainas tautas varonības un pašaizliedzības simbolu," uzsvēra pulkvedis.
Viņš arī pastāstīja, ka Ukrainas spēku augstākā ranga militārpersonas ir labi apmācītas skolās Rietumos. "Diemžēl viņiem šīs prasmes tagad jāizmanto," norādīja Naglis. Karavīriem aizstāvēties noteikti palīdz arī apziņa, ka jāaizsargā sava zeme, kā arī sabiedrības vienotība, kas notika pēc Krimas aneksijas 2014. gadā.
KONTEKSTS:
Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.
Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.