Labrīt

Re:Check pēta: Linkaita maldi par auto nodokli; Apiņa muļķības par Covid-19

Labrīt

Drīzumā Jevgeņija Paškēviča spēlfilmas "Ko zina Klusā Gerda" pirmizrāde

NMPD vadītāja: Covid-19 izplatības dēļ mainīta stacionēšanas kārtība lielajās slimnīcās

NMPD vadītāja: Mediķi Covid-19 dēļ izdeg, nepieciešams sabiedrības atbalsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Mediķiem, aizvien pieaugot darba apjomam, nākas saskarties ar izdegšanu, tāpēc šajā laikā ir būtisks sabiedrības atbalsts, to intervijā Latvijas Radio pauda neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Viņa stāstīja, ka Covid-19 slimības izplatības dēļ mediķi ir noguruši. Līdz ar saslimstības pieaugumu rudenī mediķiem no jauna ir jāsaņemas darbam laikā, kad valda neziņa, cik ilgi tas tā turpināsies. Mediķus ir arvien grūtāk motivēt darbam.

Tāpēc Cipule sagaida lielāku atbalstu no sabiedrības, novērtējot mediķu darbu un lietojot aizsardzības līdzekļus, nediskutējot par to.

"Mums pašlaik ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts – psiholoģisks, morāls, visa veida novērtējums par to, lai mēs varētu tā labi turpināt," teica Cipule.

NMPD vadītāja atzina, ka sociālajos tīklos redzamas diskusijas par Covid-19 ierobežojumu efektivitāti.

"Vai tiešām mēs gribam pārliecināties, ka šie ierobežojumi ir bijuši efektīvi ar lielu saslimušo skaitu un slodzēm veselības aprūpes sistēmai? Protams, tāda var būt mūsu izvēle – neticēt un nedarīt to, kas pašlaik tiek rekomendēts un neievērot ierobežojumus, ko faktiski ievēro nu jau visas Eiropas valstis, un Latvijā [ierobežojumi] ir ļoti demokrātiski attiecībā pret cilvēku brīvībām," klāstīja Cipule.

Viņasprāt, no tā, cik lielā mērā sabiedrība ievēros piesardzības pasākumus, būs atkarīgs, kā Latvija pārvarēs Covid-19 otro vilni.  

Mediķu darba apjoms būtiski pieaugs, ja sabiedrība neievēros piesardzības pasākumus un būs liels Covid-19 uzliesmojums.

NMPD vadītāja norādīja, ka, pieaugot Covid-19 izplatībai, ir mainīta stacionēšanas kārtība un lielajās slimnīcās šobrīd nenogādā pacientus ar hroniskām saslimšanām, jo tur nonāk pacienti ar Covid-19 un citām akūtām saslimšanām. Hroniskie pacienti nonāk reģionālajās slimnīcās.

Šobrīd slimnīcas kopumā nav pārpildītas, bet lielākā slodze ir Rīgas Austrumu slimnīcai, kur nonāk visi Covid-19 pacienti, piebilda Cipule.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. 

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un cilvēki bez simptomiem jau ir aicināti uz pārbaudi nepieteikties.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13. oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā - 300.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti