Tas nozīmē, ka no šī datuma visiem privātā sektora darbiniekiem, kuri strādā klātienē, jābūt ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, izņemot gadījumus, ja darbu veic savā dzīvesvietā. To paredz Ministru kabineta noteikumi (5.7.1 punkts).
Vienlaikus pirmdien, 15. novembrī, spēkā stāsies prasība, ka valsts un pašvaldību iestādēs, tai skaitā kapitālsabiedrībās nodarbinātie, kā arī privātajā sektorā nodarbinātie, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu Covid-19 izplatības risku, savus darba pienākumus varēs veikt tikai vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.
Valdība otrdien, 9. novembrī, gan lēma – lai novērstu situāciju, kad cilvēki, kas uzsākuši vakcināciju un kuri objektīvu iemeslu dēļ vēl nav ieguvuši vakcinācijas sertifikātu tiktu atbrīvoti no darba pienākumu veikšanas, rīkojuma projekts paredz pārejas periodu cilvēkiem, kas uzsākuši vakcināciju pret Covid-19 līdz 15. novembrim un vēl nav ieguvuši vakcinācijas sertifikātu var turpināt darba pienākumus, veicot regulāru (ar 72 stundu intervālu) testēšanu pret Covid-19.
Testu izmaksas darbinieks segtu no saviem līdzekļiem vai to varētu apmaksāt darba devējs.
"15. decembrī ikviena persona, kura nodarbināta publiskajā sektorā, gan privātajā sektorā, ja vien nestrādā no mājām, faktiski pamatnodarbināto apjoms, būs ar sadarbspējīgu sertifikātu. Tātad mēs dodam iespēju pabeigt vakcinācijas procesu šajā pārejas periodā pēc 15. novembra. Šajā laikā visas personas tiek regulāri testētas, par ko maksā pašas, ja vien nav cita vienošanās ar darba devēju," valdības sēdē skaidroja Operatīvās vadības grupas un Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis.
KONTEKSTS:
15. novembrī, beidzoties mājsēdei, valdība lēma atgriezties pie dzīves pārsvarā "zaļajā režīmā", proti, plašākām iespējām iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus tikai cilvēkiem, kuri ir potējušies pret Covid-19 vai var uzrādīt pārslimošanas sertifikātu. Savukārt nepotētajiem vai vīrusu nepārslimojušajiem ir pieejams "sarkanais režīms" – pašu nepieciešamāko preču un pakalpojumu saņemšanas iespēja.
Vienlaikus novembra sākumā Saeima atbalstīja grozījumus likumā, ļaujot darba devējiem atlaist tos padotos, kuriem noteikto darba pienākumu pildīšanai nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.