Sarakstā arī basketboliste
Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un partijas "Latvijas attīstībai" (LA) vienotajā sarakstā pieteikti 63 deputātu kandidāti. Saraksta līderis ir LRA valdes priekšsēdētājs un 12. Saeimas deputats Mārtiņš Bondars, kurš, kā zināms, ir arī abu partiju izvirzītais Rīgas mēra amata kandidāts.
Zināms, ka Bondars bijis Valsts prezidenta kancelejas vadītājs laikā, kad valsts pirmā persona bija Vaira Vīķe-Freiberga. Tāpat Bondars bijis tagad jau bankrotējušās "Latvijas krājbankas" vadītājs. Politiķis no LRA saraksta ievēlēts 12. Saeimā. Bondars 2015.gadā bija LRA Valsts prezidenta amata kandidāts, liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs.
Otrais numurs sarakstā ir partijas "Latvijas attīstībai" vadītājam un Latvijas Universitātes pasniedzējam Jurim Pūcem. Kā zināms, viņš vairākus gadus nostrādāja par Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru. No šī amata Pūce atkāpās pēc tam, kad pēc tā sauktās Zolitūdes traģēdijas atklājās, ka Pūces sievas vadītā labdarības biedrība saņēmusi ziedojumu no galvenajiem veikala būvniekiem – "Re & Re". Tas sabiedrībā raisīja bažas, vai Pūce var pietiekami neatkarīgi iesaistīties traģēdijas seku izmeklēšanā.
Trešā sarakstā ir Latvijas basketbola izlases bijusī spēlētāja Anete Jēkabsone-Žogota. Ceturtais numurs ir bijušajam Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) vadītājam Andrejam Žagaram, bet piektais – SIA "More Fashion" valdes loceklei Indrai Salcevičai.
LRA/LA sarakstā sestais numurs ir Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājai Ivetai Ratinīkai. Viņa, kā zināms, pirms pāris gadiem sabiedrības uzmanības centrā nonāca pēc tam, kad kopā ar skolēniem analizēja dzejoļus, kuros bija necenzēta leksika.
Daži solījumi no partijas priekšvēlēšanu programmas:
- Pilsētas ielu kapitālais remonts (ik gadu tam novirzot 50 miljonus eiro);
- Tramvaja līniju izveide (īpaši uz Purvciemu, Pļavniekiem un Ziepniekkalnu);
- Rindu likvidēšana bērnudārzos, bērnudārzu finansēšanas modeļa maiņa;
- Rīgas investoru programmas izveide, piedāvājot pievilcīgas nodokļu atlaides u.c.;
- Atbalsts mākslas muzeja, akustiskās koncertzāles būvei un Dziesmusvētku estrādes pārbūvei.
Kandidē arī islamticīgais
Eiroskeptiķu Rīcības partija vēlēšanām Rīgā izvirzījusi 63 domes deputātu kandidātus. Saraksta līderis, agrākais partijas"Saskaņa" Saeimas deputāts Igors Meļņikovs vairāk atpazīstamību ieguvis ar skandalozu uzvedību, ir arī partijas mēra amata kandidāts. Otrais sarakstā ir partijas Jauniešu nodaļas vadītājs Staņislavs Bukains, bet trešais – dažu uzņēmumu valdes loceklis Aivars Silinieks.
Septītais numurs sarakstā ir islamticīgajam, partijas Rīgas nodaļas vadītājam Robertam Klimovičam.
Šīs partijas priekšvēlēšanu programmā nav manāmi konkrēti iecerētie darbi, kas turklāt būtu pa spēkam pašvaldībai. Piemēram, par valsts dalību NATO lemj parlaments, nevis pašvaldība.
Uz domi tēmē arī soliste un rakstniece
Bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna dibinātā Jaunā konservatīvā partija (JKP) vēlēšanām pieteikusi arī maksimāli iespējamos 63 deputāta amata kandidātus.
Tās saraksta galvgalī līdztekus Bordānam ir agrākie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki Juta Strīķe un Juris Jurašs. Partija jau iepriekš norādījusi, ka mēra amatam tikšot virzīts tas, kurš savākšot visvairāk balsu. Partija ir pārliecināta, ka Rīgas domē tai būs vismaz desmit balsis.
Sestā sarakstā ir bijusī partijas "Vienotība" Ētikas komisijas vadītāja Marija Balcere. Septītais numurs sarakstā ir bijušajai LNOB solistei, tagad SIA "A.Gross creative" vokālistei Evitai Zālītei-Grosai, bet devītais numurs – rakstniecei Evai Mārtužai. Ar pēdējo numuru kandidātu sarakstā iekļauts bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis.
Daži solījumi no partijas priekšvēlēšanu programmas:
- Koruptīvās sistēmas likvidācija Rīgas pašvaldībā un uzņēmumos (amatu funkciju, līgumsaistību, interešu konfliktu audits);
- Līdzekļu izšķērdēšanas izskaušana (budžeta pārskatīšana pēc nulles budžeta principiem, parādsaistību pārkreditācija uz zemākiem procentiem);
- Atklātība pilsētas pārvaldē (iepirkumu caurspīdīgums, valsts noslēpumu nesaturošu dokumentu atslepenošana);
- Bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešana no 2018.gada 1.janvāra;
- Autovadītājiem draudzīgas "Park&Ride" sistēmas izveide.
Mandātu nolikušie kandidē atkal
Pašreizējās Rīgas varas partijas – "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR), tāpat kā 2013.gadā, vēlēšanās startē ar vienotu sarakstu, kur ir 63 deputāta amata kandidāti. Saraksta līderis ir pašreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa"), kurš pilsētu vada kopš 2009.gada. Nākamais sarakstā ir Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), bet trešais numurs ir pašreizējai Rīgas domniecei un Rīgas 80. vidusskolas direktorei Annai Vladovai.
Esošie Rīgas domes saimnieki savā sarakstā pārsvarā vietas saglabājuši esošajiem deputātiem, taču ir arī jaunpienācēji. Piemēram, no "Saskaņas" un GKR kopējā saraksta startēs arī bijusī Saeimas deputāte Regīna Ločmele-Luņova. Viņa bija spiesta nolikt Saeimas deputāta mandātu aizdomās turētās statusa dēļ lietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Viņa pēc mandāta nolikšanas koncentrējusies darbam pašas vadītajā Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrībā "Zolitūde 21.11.".
Sarakstā ir arī pašreizējais Rīgas pilsētas izpilddirektors un GKR valdes loceklis Juris Radzevičs. Tāpat kandidē Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas izpilddirektors Sergejs Hristoļubovs un Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs. Šīs abas amatpersonas kandidēja un Rīgas domē nokļuva 2013.gada vēlēšanās, taču līdz ar vēl trim domē ievēlētiem deputātiem mandātu nolika. Kritiķi toreiz pauda, ka politiķi nav bijuši godīgi pret vēlētāju, jo kandidēdami viņi tomēr bija solījuši strādāt Rīgas domē.
Vēlēšanās startēs arī Sandris Bergmanis, kurš vada biedrību "Stop Drugs". Tā kļuva atpazīstama 2014.gadā, kad rīkoja pasākumus un reidus pret tolaik Rīgā pieejamajām "legālajām narkotikām". Bergmanis ziņu virsrakstos nonāca arī pirms gada, kad nokļuva Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" valdē.
Daži solījumi no partijas priekšvēlēšanu programmas:
- Brīvpusdienas visos bērnudārzos – gan pašvaldības, gan privātajos, kā arī skolu audzēkņiem no 10. līdz 12. klasei;
- Daudzdzīvokļu māja, kurā tiks izveidota dzīvokļu īpašnieku biedrība, saņems 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim uz 2 gadiem un 50% līdzfinansējumu remontdarbiem – no pastkastīšu maiņas līdz siltināšanai;
- Bezmaksas autostāvvietu izveide vai būvniecība gar galvenajām ielām Rīgas mikrorajonos;
- Rīgas ielu remonti un jaunu objektu būvniecība būs budžeta galvenā prioritāte;
- Municipālo aptieku ierīkošana pašvaldībai piederošajās ārstniecības iestādēs.
Uz Rīgas domi bez Ēlertes
Pašreizējā Rīgas opozīcijas partija "Vienotība" vēlēšanām Rīgā izvirzījusi 63 deputāta amata kandidātus. Saraksta līderis ir Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis, seko uzņēmēja Inese Andersone un pašreizējais Rīgas domes deputāts Olafs Pulks.
Sarakstā seko trīs esošie "Vienotības" domnieki – Banku augstskolas docente Baiba Brigmane, Rīgas Latviešu biedrības valdes loceklis Valdis Gavars, Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs un Nils Josts. Vēlēšanās nekandidē pašreizējā Rīgas domniece, bijusī kultūras ministre Sarmīte Ēlerte, kura iepriekš atzina, ka darbu politikā neturpinās.
No "Vienotības" saraksta šajās vēlēšanās, tāpat kā 2013.gadā, kandidē Rīgas Stradiņa universitātes profesors Aigars Pētersons. "Vienotības" sarakstā manāmi arī vairāki Saeimas darbinieki – deputāta palīgi, konsultanti.
Daži solījumi no partijas priekšvēlēšanu programmas:
- "Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) un citu "slikti strādājošo" kapitālsabiedrību vadītāju un valžu nomaiņa;
- Senioriem būs pašvaldības apmaksāta veselības polise, kurā iekļaus kompensāciju par zāļu iegādi, izmeklējumiem un stacionāru;
- Sabiedriskajā transportā pamata biļetes cena būs 0,60 eiro, cilvēkiem formastērpā – brīvbiļetes;
- Četru gadu laikā nosiltinātas 300 daudzdzīvokļu mājas. Kredītsaistības par ēku siltināšanu uzņemsies RNP;
- Likvidēs rindas uz bērnudārziem, uzceļot trīs jaunus pašvaldības bērnudārzus un palielinot pašvaldības līdzmaksājumu līdz 250 eiro bērnu vecākiem privātajos bērnudārzos.
Sudrabas partijas līdere – uzņēmēja
Bijušās valsts kontrolieres, Saeimas deputātes Ingunas Sudrabas partija "No sirds Latvijai" arī izvirzījusi 63 deputāta amata kandidātus. Saraksta līdere būs uzņēmēja, biedrības "Tautas kustība ''No sirds Latvijai"'' līdzdibinātāja Diāna Novicka.
Starp saraksta līderiem būs arī Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis un Latvijas Universitātes asociētā profesore Dita Nīmante.
Daži solījumi no partijas priekšvēlēšanu programmas:
- Rīdziniekiem 70% nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaide par vienīgo mājokli (pensionāriem, invalīdiem un daudzbērnu ģimenēm - 90% NĪN atlaide)
- Piespiedu zemes nomas likvidēšana;
- 50% atlaide mēneša sabiedriskā transporta biļetei Rīgā deklarētajiem un strādājošajiem iedzīvotājiem;
- Līdzmaksājums pensionāriem, ārstējoties stacionāros;
- Stāvparku izveide pie galvenajām transporta maģistrālēm.
Sociāldemokrātu sarakstā arī Rūdolfs Plēpis
Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partijas (LSDSP) sarakstā ir 28 deputāta amata kandidāti. Saraksta līderis ir bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Normunds Vilnītis.
Otrais sarakstā ir LSDSP priekšsēdētājs Jānis Dinevičs, bet trešā – pediatre Margarita Krauča. Piektais numurs sarakstā ir bijušajam aktierim, pensionāram Rūdolfam Plēpim, kurš no sociāldemokrātu saraksta kandidēja arī 2013. gada vēlēšanās Rīgā.
Daži solījumi no partijas priekšvēlēšanu programmas:
- Funkcionāls audits pašvaldībai piederošajās kapitālsabiedrībās, lai atteiktos no nevajadzīgām vai dublējošām funkcijām;
- Pašvaldības ārstniecības, izglītības un sociālajās iestādēs strādājošos nodrošinās ar veselības apdrošināšanas polisēm;
- Atbalsts daudzbērnu ģimenēm ar pabalstiem, transporta nomu, atvieglojumiem bērnu izglītošanā, veselības veicināšanā un dažādu interešu attīstībā;
- Salaboti piebraucamie ceļi un trotuāri pie Rīgas veselības aprūpes iestādēm, renovētas ārstniecības ēkas;
- Atbalsts prakses un darbavietas jauniešiem.
"KPV LV" saraksta pirmais numurs – filozofam
Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa izveidotā partija "KPV LV" vēlēšanām Rīgā pieteikusi 21 deputāta amata kandidātu. Pirmais numurs sarakstā filozofam Atim Zakatistovam, otrais uzņēmējai Lindai Liepiņai, bet trešais – SIA "Pirmais batijas kanāls" videoinženierim Konstantīnam Uļbikam.
Daži solījumi no partijas priekšvēlēšanu programmas:
- Atklāts regulāro maksājumu (nekustamā īpašuma nodokļa, komunālo maksājumu) analīzes process, lai noteiktu un pamatotu nākamā gada regulāro maksājumu apmēru;
- Pašvaldības uzņēmumu pārvaldības kontroles sistēmas izveide;
- Pašvaldības nekustamo īpašumu pārvaldības audits;
- Atbalsta dienests jauniem uzņēmējiem biznesa uzsākšanai un attīstībai Rīgai;
- Kvotu sistēma pašvaldību uzņēmumos cilvēku ar īpašām vajadzībām nodarbināšanai.
NA sarakstā arī viena no "Olšteina sešinieka"
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) sarakstā vēlēšanām Rīgā ir 63 deputāta amata kandidāti. Saraksta līdere ir bijusī tieslietu ministre, pašreizējā Rīgas domniece un Rīgas brīvostas valdes locekle Baiba Broka.
Broka par NA saraksta līderi kļuva atkārtoti, neraugoties uz to, ka savulaik bija spiesta atstāt tieslietu ministres amatu saistībā ar neiegūto pielaidi valsts noslēpumam.
Pirms četriem gadiem Broka kā Nacionālās apvienības lokomotīve paveica šķietami neiespējamo - panāca otru lielāko balsu skaitu Rīgā, gandrīz 18%, būtiski apsteidzot ”Vienotību”, bet tālu atpaliekot no “Saskaņas”. Šoreiz partija ir pārliecināta, ka Brokai ir visas iespējas gūt vēl labāku rezultātu.
Aiz Brokas vēlēšanu sarakstā seko pašreizējie Rīgas domnieki – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) padomnieks Dainis Locis, SIA "KPMG Baltics" projektu vadītājs Ģirts Lapiņš un citi.
NA sarakstā ir arī divas 11. Saeimas deputātes – Rīgas Latviešu biedrības domniece Vineta Poriņa, kā arī SIA "Celsius" valdes locekle Elīna Siliņa. Viņa 11. Saeimā ievēlēta no tagad jau likvidētās Zatlera Reformu partijas (ZRP) saraksta, taču dienu pirms pirmās 11. Saeimas sēdes paziņoja par izstāšanos no ZRP un darbojās tā sauktajā "Olšteina sešinieka" grupā, liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs.
Pēdējais sarakstā ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.
Daži solījumi no partijas priekšvēlēšanu programmas:
- Rīgas bērnudārzu pāreja uz mācībām latviešu valodā;
- Valsts valodas dienests Rīgas domē;
- Bērnudārzu pedagogiem un personālam augstāks atalgojums, veselības apdrošināšana visām izglītības darbinieku grupām;
- Palielināts bērna piedzimšanas pabalsts, vienreizējs pabalsts, bērniem uzsākot skolas gaitas;
- Samazināts nekustamā īpašuma nodokļa apmērs, lielākas atlaides.
Kandidē arī bijušais VUGD šefs Straume
Arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) iesniegusi sarakstu ar 63 deputāta amata kandidātiem. Saraksta līderis ir pašreizējais Saeimas deputāts un Latvijas Biškopības biedrības vadītājs Armands Krauze, kurš ir arī ZZS Rīgas mēra amata kandidāts. Krauze bija ZZS ietilpstošās Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Rīgas mēra amata kandidāts pašvaldību vēlēšanās 2013. gadā, kad LZS Rīgas domē neiekļuva.
Otrais numurs ZZS sarakstā ir bijušajam Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, bet trešais – Satiksmes ministrijas parlamentārajam sekretāram un Latvijas Zaļās partijas līderim Edgaram Tavaram.
ZZS sarakstā vēlēšanām Rīgā iekļauts arī pazīstamais pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, vides aktīvists Arvīds Ulme, kā arī Vides aizsardzības kluba viceprezidente Elita Kalniņa.
Sarakstā ir arī bijušais Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs un ilggadējais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītājs, tagad VAS "Latvijas dzelzceļš" Ārkārtējo situāciju un atjaunošanas līdzekļu nodaļas vadītājs Aivars Straume.
Vēl ZZS sarakstā ir uzņēmējs Māris Tralmaks. Viņš laikā, kad Rīgas domi vadīja sociāldemokrāts Gundars Bojārs, bija Rīgas pilsētas izpilddirektors. Vēlāk viņš no LSDSP saraksta ievēlēts Rīgas domē, taču pēc nepilniem pāris gadiem deputāta mandātu nolika.
Daži solījumi no partijas priekšvēlēšanu programmas:
- Lēmējvara nodalīta no izpildvaras; caurskatāma pašvaldības iestāžu darbība;
- Līdz 2019. gadam likvidētas rindas uz pirmsskolas izglītības iestādēm;
- SIA "Rīgas satiksme" revīzija un izmaksu samazināšana; bezmaksas sabiedriskais transports rīdziniekiem un visiem Latvijas pensionāriem;
- Tramvaju satiksmes izveide uz Purvciemu un Pļavniekiem;
- Zemāki nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi.
Uz domi tēmē arī Ināra Vilkaste
Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība "Par neatkarīgu Latviju!" vēlēšanām Rīgā pieteikusi 41 Rīgas domnieka kandidātu. Saraksta līderis ir valūtas maiņas punktu AS "Marika" valdes priekšsēdētājs un "Radio PIK 100 FM" īpašnieks Juris Žuravļovs.
Otrais numurs sarakstā ir SIA "Real Estate Expert" padomes priekšsēdētajai Inārai Vilkastei, kurai Augstākā tiesa pērn vasarā tā dēvētajā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lietā piesprieda 40 000 latu (56 914 eiro) naudas sodu. Vilkastes vārds ziņu virsrakstos nonāca arī saistībā ar viņas vīra, par kukuļdošanu apsūdzētā bijušā Muitas kriminālpārvaldes vadītāja Vladimira Vaškeviča, aizstāvību.
Trešais sarakstā ir Einārs Graudiņš – konsultants Eiropas pētījumu institūtā. Šī iestāde ir biedrība ar diviem valdes locekļiem – viens no viņiem ir krievu valodas referenduma rīkotājs Latvijā Aleksandrs Gapoņenko, savulaik vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".
Šīs partijas priekšvēlēšanu programmā nav manāmi konkrēti iecerētie darbi, kas turklāt būtu pa spēkam pašvaldībai.
Bezdarbs (%) darbspējīgo vidū pilsētās un novados 2016.gada 31.decembrī (Avots: CSP)
-
24%
-
23,5%
-
23,1%
-
22,4%
-
19,9%
-
19,1%
-
18,6%
-
16,7%
-
16,6%
-
15,1%
-
14,7%
-
14,4%
-
14,4%
-
13,5%
-
13,2%
-
12,7%
-
11,8%
-
11,2%
-
11,2%
-
10,9%
-
10,7%
-
10,2%
-
10,2%
-
10,1%
-
10%
-
9,8%
-
9,7%
-
9,6%
-
9,5%
-
9,5%
-
9,4%
-
9,4%
-
9,3%
-
9,2%
-
9,1%
-
8,9%
-
8,9%
-
8,7%
-
8,6%
-
8,5%
-
8,2%
-
8,1%
-
7,9%
-
7,6%
-
7,5%
-
7,5%
-
7,5%
-
7,4%
-
7,4%
-
7,4%
-
7,3%
-
7,3%
-
7,2%
-
6,9%
-
6,8%
-
6,8%
-
6,7%
-
6,7%
-
6,7%
-
6,4%
-
6,2%
-
6,2%
-
6,1%
-
5,8%
-
5,8%
-
5,7%
-
5,7%
-
5,6%
-
5,6%
-
5,5%
-
5,5%
-
5,4%
-
5,4%
-
5,3%
-
5,2%
-
5,2%
-
5,1%
-
4,8%
-
4,7%
-
4,7%
-
4,6%
-
4,6%
-
4,4%
-
4,3%
-
4,2%
-
4,2%
-
4,2%
-
4%
-
3,9%
-
3,9%
-
3,7%
-
3,3%
-
3,3%
-
3,2%
-
3,2%
-
3,2%
-
2,9%
Iemaksātāji (-) un saņēmēji (+) pašvaldību izlīdzināšanās fondā 2017.gadā (Avots: FM)
-
15 058 960€
-
9 532 411€
-
7 468 371€
-
5 842 643€
-
4 973 965€
-
4 665 837€
-
4 251 398€
-
4 085 877€
-
4 064 144€
-
3 819 561€
-
3 669 131€
-
3 664 481€
-
3 474 908€
-
3 189 678€
-
3 051 989€
-
2 925 421€
-
2 692 084€
-
2 485 668€
-
2 427 331€
-
2 363 335€
-
2 345 869€
-
2 159 647€
-
2 024 264€
-
1 727 277€
-
1 718 689€
-
1 695 073€
-
1 629 032€
-
1 578 454€
-
1 542 772€
-
1 522 361€
-
1 471 706€
-
1 445 595€
-
1 434 378€
-
1 426 692€
-
1 379 992€
-
1 377 997€
-
1 372 538€
-
1 203 140€
-
1 192 281€
-
1 187 559€
-
1 168 309€
-
1 167 966€
-
1 163 293€
-
1 077 546€
-
1 012 854€
-
995 752€
-
989 702€
-
958 042€
-
948 586€
-
941 756€
-
937 900€
-
909 768€
-
894 593€
-
893 053€
-
888 343€
-
839 059€
-
821 196€
-
811 906€
-
807 843€
-
801 200€
-
772 336€
-
756 647€
-
756 600€
-
734 996€
-
729 796€
-
692 004€
-
653 475€
-
640 986€
-
605 782€
-
604 398€
-
596 661€
-
584 035€
-
570 827€
-
562 720€
-
533 458€
-
509 997€
-
487 015€
-
461 900€
-
459 817€
-
455 581€
-
415 139€
-
397 491€
-
396 961€
-
391 100€
-
375 661€
-
355 772€
-
337 267€
-
314 012€
-
308 610€
-
297 619€
-
284 335€
-
282 308€
-
272 201€
-
262 834€
-
262 111€
-
253 282€
-
225 231€
-
216 114€
-
215 021€
-
199 192€
-
198 676€
-
145 216€
-
102 026€
-
65 527€
-
-226 290€
-
-250 046€
-
-659 970€
-
-742 720€
-
-1 390 710€
-
-1 443 989€
-
-1 454 509€
-
-1 629 307€
-
-1 997 116€
-
-2 106 025€
-
-3 119 510€
-
-3 941 746€
-
-5 631 425€
-
-10 837 178€
-
-91 785 403€
Strādājošo mēneša vidējā darba samaksa, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50 2015.gadā. (Avots: CSP)
-
1 092€
-
1 048€
-
1 046€
-
1 027€
-
992€
-
976€
-
962€
-
921€
-
918€
-
917€
-
916€
-
910€
-
899€
-
883€
-
881€
-
876€
-
871€
-
869€
-
855€
-
849€
-
836€
-
835€
-
827€
-
802€
-
780€
-
773€
-
771€
-
768€
-
768€
-
767€
-
751€
-
750€
-
749€
-
747€
-
746€
-
746€
-
730€
-
727€
-
723€
-
723€
-
722€
-
718€
-
711€
-
707€
-
703€
-
702€
-
700€
-
699€
-
699€
-
693€
-
692€
-
685€
-
683€
-
680€
-
677€
-
676€
-
672€
-
672€
-
664€
-
660€
-
655€
-
654€
-
652€
-
651€
-
648€
-
647€
-
646€
-
640€
-
638€
-
637€
-
634€
-
632€
-
631€
-
629€
-
622€
-
621€
-
608€
-
600€
-
597€
-
594€
-
593€
-
592€
-
582€
-
582€
-
582€
-
581€
-
580€
-
579€
-
579€
-
577€
-
577€
-
577€
-
576€
-
573€
-
567€
-
566€
-
565€
-
555€
-
554€
-
550€
-
545€
-
542€
-
536€
-
528€
-
484€
Personu skaits % no kopējā iedzīvotāju skaita 2015.gadā (Avots: RAIM aprēķini)
-
19,01%
-
15,22%
-
14,29%
-
14,08%
-
12,76%
-
11,68%
-
11,48%
-
11,42%
-
11,3%
-
11,07%
-
10,97%
-
10,19%
-
10,17%
-
10,11%
-
9,86%
-
9,71%
-
9,2%
-
9,05%
-
9,02%
-
8,98%
-
8,93%
-
8,58%
-
8,51%
-
8,36%
-
8,2%
-
8,07%
-
7,95%
-
7,93%
-
7,82%
-
7,68%
-
7,58%
-
7,57%
-
7,41%
-
7,38%
-
7,37%
-
7,31%
-
7,24%
-
7,23%
-
7,14%
-
7,01%
-
6,83%
-
6,67%
-
6,38%
-
6,37%
-
6,32%
-
6,29%
-
6,19%
-
6,19%
-
5,98%
-
5,9%
-
5,8%
-
5,78%
-
5,74%
-
5,71%
-
5,69%
-
5,66%
-
5,63%
-
5,62%
-
5,6%
-
5,47%
-
5,17%
-
5,11%
-
5,08%
-
4,97%
-
4,86%
-
4,84%
-
4,72%
-
4,71%
-
4,68%
-
4,66%
-
4,63%
-
4,6%
-
4,59%
-
4,58%
-
4,35%
-
4,18%
-
4,13%
-
3,76%
-
3,65%
-
3,52%
-
3,49%
-
3,46%
-
3,43%
-
3,43%
-
3,42%
-
3,36%
-
3,29%
-
3,23%
-
3,17%
-
3,16%
-
3,15%
-
3,15%
-
3,13%
-
3,06%
-
3,02%
-
2,97%
-
2,92%
-
2,89%
-
2,7%
-
2,64%
-
2,57%
-
2,44%
-
2,28%
-
2,25%
-
2,09%
-
2,02%
-
1,97%
-
1,89%
-
1,71%
-
1,66%
-
1,65%
-
1,33%
-
1,19%
-
1,12%
-
0,21%
-
0,03%
Visi priekšmeti, visas skolas 2016.gadā (Avots: VISC dati, LTV aprēķini)
-
76,89%
-
68,19%
-
68,05%
-
67,03%
-
65,24%
-
65,24%
-
64,78%
-
64,49%
-
64,26%
-
63,99%
-
63,91%
-
63,86%
-
63,53%
-
62,88%
-
62,87%
-
62,07%
-
61,04%
-
60,41%
-
60,35%
-
60,29%
-
60,1%
-
59,62%
-
59,59%
-
59,36%
-
58,74%
-
58,72%
-
58,69%
-
58,26%
-
57,76%
-
57,62%
-
57,31%
-
57,05%
-
56,98%
-
56,33%
-
56,32%
-
56,3%
-
56,29%
-
56,2%
-
55,97%
-
55,82%
-
55,74%
-
55,37%
-
55,14%
-
55,1%
-
55,06%
-
55,01%
-
54,95%
-
54,94%
-
54,72%
-
54,53%
-
54,26%
-
54,24%
-
54,14%
-
54,01%
-
53,64%
-
53,64%
-
53,43%
-
53,39%
-
53,39%
-
53,38%
-
53,29%
-
53,19%
-
53,13%
-
53,07%
-
53,04%
-
52,74%
-
52,73%
-
52,65%
-
52,64%
-
52,6%
-
52,58%
-
52,47%
-
52,41%
-
52,32%
-
52,26%
-
52,03%
-
52,01%
-
51,21%
-
51,13%
-
50,96%
-
50,84%
-
50,65%
-
50,54%
-
50,41%
-
50,41%
-
50,32%
-
50,28%
-
50,26%
-
50,14%
-
50,09%
-
49,95%
-
49,6%
-
49,38%
-
49,19%
-
49,09%
-
49,05%
-
48,78%
-
48,55%
-
48,3%
-
48,23%
-
47,1%
-
46,42%
-
46,38%
-
46,2%
-
45,46%
-
45,18%
-
44,16%
-
41,86%
-
39,36%
-
38,97%
-
38,41%
No 2012. - 2016.gadam pret vidējo iedzīvotāju skaitu (Avots: RAIM)
-
+17,03%
-
+9,94%
-
+9,55%
-
+8,07%
-
+7,44%
-
+4,71%
-
+4,44%
-
+2,1%
-
+1,86%
-
+1,66%
-
+1,21%
-
+0,12%
-
-0,1%
-
-0,76%
-
-1,52%
-
-1,68%
-
-2,68%
-
-2,73%
-
-2,94%
-
-3,06%
-
-3,55%
-
-4,09%
-
-4,16%
-
-4,39%
-
-4,43%
-
-4,44%
-
-4,48%
-
-4,86%
-
-4,91%
-
-4,94%
-
-5,05%
-
-5,11%
-
-5,17%
-
-5,23%
-
-5,33%
-
-5,33%
-
-5,38%
-
-5,38%
-
-5,42%
-
-5,57%
-
-5,61%
-
-5,64%
-
-5,66%
-
-5,69%
-
-5,78%
-
-6,03%
-
-6,12%
-
-6,15%
-
-6,16%
-
-6,23%
-
-6,3%
-
-6,46%
-
-6,64%
-
-6,68%
-
-6,83%
-
-6,88%
-
-6,92%
-
-6,95%
-
-6,96%
-
-7,02%
-
-7,03%
-
-7,1%
-
-7,15%
-
-7,16%
-
-7,17%
-
-7,19%
-
-7,25%
-
-7,26%
-
-7,43%
-
-7,45%
-
-7,48%
-
-7,51%
-
-7,65%
-
-7,69%
-
-7,75%
-
-7,81%
-
-7,83%
-
-7,96%
-
-8,01%
-
-8,01%
-
-8,02%
-
-8,07%
-
-8,1%
-
-8,16%
-
-8,17%
-
-8,33%
-
-8,34%
-
-8,34%
-
-8,37%
-
-8,41%
-
-8,46%
-
-8,53%
-
-8,63%
-
-8,69%
-
-8,79%
-
-9,03%
-
-9,14%
-
-9,17%
-
-9,24%
-
-9,28%
-
-9,32%
-
-9,37%
-
-9,38%
-
-9,45%
-
-9,49%
-
-9,63%
-
-9,98%
-
-10,01%
-
-10,26%
-
-10,26%
-
-10,35%
-
-10,54%
-
-10,89%
-
-11,29%
-
-11,66%
-
-12,52%
-
-13,33%
Divistabu dzīvokļu cenas novadu pilsētās (ja tādas ir) 2015.gadā (Avots: VZD)
-
50 193,16€
-
41 011,37€
-
29 910,48€
-
29 499€
-
28 470,49€
-
27 997,68€
-
27 759,36€
-
25 182,09€
-
24 484,77€
-
20 125,33€
-
18 785,9€
-
16 189,29€
-
15 490,8€
-
15 341,32€
-
14 793,88€
-
14 666,75€
-
13 966,56€
-
12 216€
-
11 047,09€
-
10 786,63€
-
10 750€
-
10 647,12€
-
10 460€
-
10 379,76€
-
10 205€
-
9 738,91€
-
9 175€
-
9 055,95€
-
8 882€
-
8 785,71€
-
8 437,57€
-
8 303,45€
-
7 700€
-
7 350€
-
6 971,37€
-
6 771,32€
-
6 711,73€
-
6 507,89€
-
5 785€
-
5 778,26€
-
5 620,86€
-
5 476,48€
-
5 435€
-
5 407,69€
-
5 405,55€
-
5 198,86€
-
5 000€
-
4 608,36€
-
4 573,47€
-
4 510,74€
-
4 310,15€
-
4 307,33€
-
4 159,58€
-
4 086,82€
-
4 000€
-
4 000€
-
3 867,71€
-
3 824,17€
-
3 650,38€
-
3 647,96€
-
3 582,87€
-
3 564,91€
-
3 425€
-
3 341,43€
-
3 168,55€
-
3 158,46€
-
3 127,4€
-
3 067,5€
-
2 872,43€
-
2 862,76€
-
2 840€
-
2 787,75€
-
2 775€
-
2 744,33€
-
2 728,75€
-
2 652,41€
-
2 650€
-
2 600€
-
2 549,04€
-
2 500€
-
2 451,2€
-
2 392,86€
-
2 366,25€
-
2 363,33€
-
2 362,92€
-
2 182,6€
-
2 163,4€
-
2 054,67€
-
2 052,29€
-
2 042,86€
-
2 000€
-
1 993,18€
-
1 915,26€
-
1 833,33€
-
1 825€
-
1 750€
-
1 711,36€
-
1 650€
-
1 633,91€
-
1 517,67€
-
1 500€
-
1 351,44€
-
1 070,05€
Lielākie ES fondu (ERAF, ESF, KF) projekti. (Avots: RAIM)
-
Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 4.kārta
- ES līdzfinansējums: 20 620 150€
- Kopējais finansējums: 56 870 871€
-
Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošās skolās
- ES līdzfinansējums: 7 177 889€
- Kopējais finansējums: 12 226 395€
-
Papildus infrastruktūras izveide sadzīves atkritumu poligonā "Getliņi"
- ES līdzfinansējums: 3 738 308€
- Kopējais finansējums: 8 335 984€
Ārvalstu tiešo investīciju ieguldījumu kopsumma no 2011.-2015.gadam. (Avots: UR)
-
5 273 257 746,55€
-
216 612 247,38€
-
194 885 596,66€
-
192 723 167,66€
-
180 392 982,92€
-
140 835 063,23€
-
135 360 492,84€
-
90 327 064,99€
-
68 281 328,69€
-
57 212 025,32€
-
53 266 603,07€
-
43 919 070,02€
-
36 289 707,79€
-
35 927 211,2€
-
29 051 809,26€
-
25 936 587,46€
-
25 493 006,92€
-
24 773 417,82€
-
21 018 908,37€
-
17 430 785,65€
-
14 682 545,4€
-
14 350 303,48€
-
13 318 881,21€
-
13 174 341,94€
-
13 044 430,49€
-
11 132 421,88€
-
10 819 445,99€
-
10 326 211,84€
-
9 794 111,28€
-
9 007 233,04€
-
8 868 310,51€
-
6 706 528,78€
-
6 677 448,34€
-
6 561 144,93€
-
6 434 258,85€
-
6 276 109,97€
-
4 895 230,21€
-
4 756 806,56€
-
4 025 341,62€
-
3 943 732,05€
-
3 456 752,25€
-
2 815 792,86€
-
2 728 460,88€
-
2 665 419,96€
-
2 481 315,02€
-
2 270 550,11€
-
2 166 060,61€
-
1 646 092,09€
-
1 630 849,89€
-
1 601 951,4€
-
1 545 311,61€
-
1 535 043,93€
-
1 471 172,63€
-
1 403 891,19€
-
1 341 392,04€
-
1 300 856,72€
-
1 249 618,77€
-
1 184 869,37€
-
1 100 999,51€
-
1 093 851,76€
-
1 025 645,09€
-
939 186,91€
-
816 859,87€
-
728 922,14€
-
723 504,74€
-
680 878,09€
-
624 851,15€
-
624 311,61€
-
553 768,1€
-
508 292,19€
-
493 142,73€
-
488 507,02€
-
472 993,54€
-
426 102,59€
-
417 539,15€
-
384 131,05€
-
292 700,29€
-
280 442,88€
-
179 822,56€
-
167 153,05€
-
163 516,58€
-
162 444,97€
-
130 568,36€
-
77 969,18€
-
69 395€
-
54 359,16€
-
46 109,03€
-
45 591,44€
-
44 604,49€
-
44 004,06€
-
35 545,72€
-
30 669,75€
-
28 895,8€
-
27 646,74€
-
25 812,97€
-
22 345,5€
-
21 442,89€
-
20 975,26€
-
20 067,85€
-
16 308,83€
-
14 296,34€
-
12 912,55€
-
12 846,9€
-
12 509,35€
-
12 048,13€
-
11 950,47€
-
10 984,36€
-
9 226,75€
-
8 538,65€
-
8 189,74€
-
7 902,64€
-
5 691,49€
-
5 421,88€
-
4 275,95€
-
4 261,9€
-
3 999,48€
-
2 840€
-
1 451€
Pašvaldību administratīvie izdevumi (eiro uz 1 iedz.). Vidējais rādītājs no 2013.-2015.g (Avots: VARAM)
-
201,3€
-
184,8€
-
179,2€
-
173,6€
-
169,8€
-
163,9€
-
160,5€
-
159,2€
-
158,7€
-
156,1€
-
154,6€
-
150,4€
-
145,4€
-
145,1€
-
143,1€
-
135,9€
-
135,5€
-
134,3€
-
128,9€
-
128,3€
-
127,3€
-
126,1€
-
125,7€
-
125,4€
-
124,4€
-
124,4€
-
124€
-
122,5€
-
122,5€
-
122,2€
-
121,6€
-
120,9€
-
120,3€
-
118,9€
-
115,7€
-
113,6€
-
113,4€
-
113,3€
-
112,6€
-
111,9€
-
111,3€
-
111,2€
-
110,9€
-
110,7€
-
108,3€
-
107,2€
-
106,9€
-
106,3€
-
105,9€
-
104,2€
-
102€
-
101,4€
-
99,3€
-
98,5€
-
98,4€
-
98,2€
-
97,8€
-
96,9€
-
96,6€
-
95,3€
-
95,2€
-
95,1€
-
91,8€
-
91,6€
-
91,4€
-
90,7€
-
89,4€
-
88,7€
-
87,7€
-
87,6€
-
86,5€
-
85,7€
-
85,6€
-
82,9€
-
82,6€
-
82,3€
-
81,9€
-
81,8€
-
79,8€
-
79,6€
-
79,5€
-
79,2€
-
79,1€
-
78,4€
-
77,7€
-
76,9€
-
75,7€
-
75,2€
-
70,8€
-
67,6€
-
67,1€
-
66,6€
-
66,2€
-
65,7€
-
65,6€
-
63,8€
-
63,5€
-
61,4€
-
60,8€
-
59,5€
-
58,8€
-
58,5€
-
55,2€
-
54,6€
-
53,7€
-
53,3€
-
52,9€
-
52,1€
-
51,5€
-
50,7€
-
45,5€
-
40,5€
-
40,4€
-
36,7€
-
21,9€