Guseļņikovs, tiekoties ar LTV bankas birojā Londonā, sacīja, ka Rimšēviča vārdā darbojies starpnieks Renārs Kokins, kurš vairākkārt aicinājis sadarboties.
- Kāpēc jūs par šo runājat tikai tagad, kad esat iesniedzis pieteikumu starptautiskā tiesā Vašingtonā? Kāpēc jūs nedevāties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju 2015.gadā?
- Tas sākās 2015.gada beigās, 2016.gadā es kādu brīdi domāju, ka es no viņiem tikšu vaļā.
Cilvēks, kurš mani aizveda pie Kokina, ir bijušais Latvijas “Krājbankas” top menedžeris, kurš strādāja pie “Krājbankas” akcionāra Vladimira Antonova. Kad mums tiešām bija problēmas ar vēja parka attīstītājiem “Winergy”, viņš teica, ka zina cilvēku, kurš bija [“Krājbankas” līdzīpašnieka Vladimira] Antonova “jumts”, un šis cilvēks var atrisināt visus tavus jautājumus.
Tiekoties ar Kokinu, es, godīgi sakot, biju pārsteigts, ka šis cilvēks nevar neko atrisināt, līdz ieradās Ilmārs Rimšēvičs.
[..]
Atbildot uz jautājumu, kāpēc mēs nevērsāmies tiesībsargājošās iestādē, mēs patiesībā sen jau vērsāmies. Pagājušā gada vasarā mēs vērsāmies atbildīgajā iestādē šeit, Londonā, atbilstoši manai dzīvesvietai. Mēs painformējām Eiropas Centrālo banku pagājušā gada rudenī.
- Ko jūs tur minējāt?
Mēs uzrakstījām par kukuļa izspiešanu no augstas valsts amatpersonas puses.
Mēs uzrakstījām iesniegumu Latvijas policijai. Decembrī tas tika pieņemts. Valsts policijai. Decembrī tika pieņemts iesniegums.
Bet tagad mēs par to pateicām viena iemesla dēļ, jo kad viņu aizturēja par kukuļņemšanu, es nedaudz neizturēju, un parunāju ar žurnālistu. Tā ir tāda sakritība.
Citādi mēs būtu mierīgi turpinājuši strādāt ar Latvijas iestādēm un ārzemju juristiem.
- Rimšēvičs saka, ka tieši jūs gribējāt ar viņu tikties, lūdzāt risināt bankas problēmas, lūdzāt, lai palīdz pārdot banku. Viņš visu noliedz, ko sakāt.
Šodien ir smaga banku sistēmas krīze Latvijā. Viena liela banka stāv, tā nevar veikt maksājumus. Tur stāv miljardi. Tai ir daudz klientu. Ir ASV apsūdzības Latvijas banku sistēmas virzienā, Latvijas Bankas galva tika aizturēts aizdomās par korupciju. Un šajā brīdī ir neprofesionāli un bezatbildīgi mēģināt tikt skaidrībā ar to, kad, kurš, ar ko ticies. Tas ir svarīgi, bet ne steidzami. Tā pat ir tāda bērnišķīga reakcija brīdī, kad steidzami jāatjauno uzticība Latvijas banku sistēmai.
- Bet vai jums ir pietiekami pierādījumi kukuļošanai?
Es domāju, ka man ir taisnība un man būs ietiekami pierādījumi, lai to parādītu.
KONTEKSTS:
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā - ne mazāk kā 100 000 eiro organizētā grupā.
Pēc Rimšēviča aizturēšanas "Norvik bankas" lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņojis, ka Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.
Pats Rimšēvičs paziņoja, ka viņš ir kļuvis par dažu komercbanku koordinēta uzbrukuma mērķi. Viņš arī stāstīja, ka "Norvik bankas" lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs vēloties uzvarēt 200 miljonu eiro prāvā pret Latvijas valsti, pārdot banku un aiziet no Latvijas.