Ja valstspilsētas statusu Ogrei atbalstīs arī Saeima, tad Latvijā būs desmit pilsētas ar šādu statusu.
Par spīti dažādām tehniskām ķibelēm un nereti arī kvoruma trūkumam, strādājot attālinātā režīmā, deputātiem otrdien izdevies vienoties par vairākiem būtiskiem jautājumiem.
Komisija sākumā vienojās nemainīt jau esošo lielo pilsētu skaitu un arī turpmāk Latvijā varētu palikt 9 lielās pilsētas, nevis piecas, kā Saeima lēma, izskatot projektu otrajā lasījumā.
Saeimai būs jālemj par lielo pilsētu pārdēvēšanu par valstspilsētām. Atbildīgā ministrija piedāvā noteikt, ka valstspilsētas ir Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera un Ventspils.
Nacionālās apvienības deputāts Jānis Dombrava rosināja valstpilsētas statusu turpmāk piešķirt arī Ogrei.
Atsevišķi deputāti norādīja, ka pirms lēmuma pieņemšanas vajadzētu uzklausīt arī Ogres pašvaldības viedokli. Dombrava, kura partijas biedrs vada Ogres domi, sēdē sacīja, ka pilsētas viedoklis jau zināms iepriekš un tā vēlas šādu statusu.
Deputāti arī vienojās noteikt, ka Latviju iedala valstspilsētās, valstspilsētās ar novada teritoriju un novados. Administratīvās teritorijas un to administratīvos centrus, kā arī novada teritoriālās vienības noteiks Saeima šī likuma pielikumā.
KONTEKSTS:
Saeima pēc piecu dienu darba, opozīcijai un pozīcijai vienojoties par priekšlikumu atsaukšanu saistībā ar “Covid-19” izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, otrajā lasījuma atbalstīja novadu reformu, saskaņā ar kuru nākotnē Latvijā būs 40 pašvaldības – piecas lielās pilsētas un 35 novadi. Latvijā saistībā ar reformu notika plaši protesti. Par reformu vēl jābalso trešajā, galīgajā lasījumā.