Panorāma

Ukraiņi netic Krievijas pamiera paziņojumiem

Panorāma

Panorāma

57 Onkoloģijas centra ārsti vēršas pie premjera

Onkoloģijas centra ārstu un slimnīcas vadības konflikts saasinās – 57 mediķi vēršas pie premjera

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Konflikts starp Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) ārstu kolektīvu un Rīgas Austrumu slimnīcas vadību samilzis vēl vairāk. Pēc tam, kad darba attiecības uzteica divi augsti kvalificēti ķirurģijas speciālisti, tagad darbu pamest draud arī citi stacionāra ārsti. Nu ārstu kolektīvs izplatījis atklāto vēstuli premjeram, veselības ministrei un citām organizācijām, iebilstot pret iecerēto struktūrvienības reorganizāciju, kas viņu ieskatā nelabvēlīgi ietekmēs pacientus.

2. janvārī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes pieņemtais lēmums par Onkoloģijas centra reorganizāciju, kas paredz strukturālas izmaiņas Onkoķirurģijas klīnikā, piešķīlis uguni samilzušajam strīdam starp ārstiem un slimnīcas valdi. Piektdien, 6. janvārī, Ministru prezidentam, veselības ministrei, slimnīcas valdei un nevalstiskajām organizācijām ārstu vārdā nosūtīta atklātā vēstule par Onkoloģijas centra saglabāšanu.

"Mēs nesaprotam, kāpēc ir jāizjauc tas, kas faktiski funkcionē vislabāk? Mēs gaidām reakciju ne tikai no slimnīcas valdes, bet arī daudz vairāk. Mēs gaidām kādu reakciju no ministrijas un no Ministru kabineta. Es uzskatu, ka šī problēma nav vairs tikai slimnīcas problēma," sacīja LOC Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs Armands Sīviņš.

Lietu, par ko ārsti ir neapmierināti, ir daudz. Runa ir par algām, vadības attieksmi pret viņiem, nākotnes attīstības plāniem un vēl. Taču konkrēto vēstuli izplatīt pamudinājis tieši šīs nedēļas valdes lēmums, kas paredz, ka Galvas un kakla ķirurģijas nodaļa, kuras divi speciālisti gada nogalē izlēma darbu pamest, būs ārstniecības direktora pakļautībā, nevis Onkoķirurģijas klīnikā, ko vada dakteris Sīviņš, kā līdz šim.

Atbalstu atklātajai vēstulei pauduši dažādu specialitāšu pārstāvji, tostarp ķirurgi, onkologi, radiologi. Kopumā līdz pēcpusdienai savu parakstu bija uzlikuši 57 speciālisti. Tā, pēc vairāku ārstu teiktā, esot vairāk nekā puse no kolektīva. Un runa vairs neesot par vienu nodaļu, bet visiem kopā.

"Mūs nevar sašķelt un ķirurgus ielikt kaut kur vienā vietā, kamēr visi pārējie paliek citur. Mēs zaudējam kvalitāti. Mēs strādājam komandā. Neviens no mums nav spēlētājs viens pats," sacīja RAKUS LOC onkoloģe, ķīmijterapeite Alinta Hegmane.

Slimnīcas valdes priekšsēdis Imants Paeglītis norādīja – veids, kā slimnīca veido savu struktūru un organizē tās darbu, esot slimnīcas iekšēja darīšana. Viņaprāt, šādas izmaiņas, pakļaujot konkrēto nodaļu tiešā vadītāja padotībā, ļaus ātrāk risināt domstarpības.

"Faktiski saīsinot šo saiti, ja pa vidu ir vēl kādi vadītāji. Tā ir normāla menedžmenta rīcība. Līdzko visas šīs problēmas ar personālu tiks atrisinātas, acīmredzot mēs atkal izdosim rīkojumu pretējā virzienā, ka attiecīgā nodaļa tiks iekļauta atpakaļ iepriekšējā klīnikā," sacīja Paeglītis.

"Paeglīša kungs – nu jau aizejošais valdes priekšsēdētājs – minēja, ka tā ir normāla prakse, ka tādā veidā tiek saīsināta hierarhija un pārvaldība ar struktūrvienībām, kas ir problemātiskas. Tad, vadoties pēc šīs pašas prakses, mēs aicinām pārskatīt visu Veselības ministriju – saīsināt šo pārvaldību un varbūt atšķelt no RAKUS visu Onkoloģijas centru," komentēja LOC Abdominālās un mīksto audu ķirurģijas nodaļas vadītājs Andrejs Pčolkins.

Tiesa, piektdien Paeglītis slimnīcas valdes priekšsēža amatā aizvadīja pēdējo darba dienu un tālāku kompromisu meklēšana nebūs viņa pārziņā.

KONTEKSTS:

Novembra beigās par aiziešanu no Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) paziņoja trīs vadošie LOR ārsti. Kā iemesli izskanēja jaunu un modernu iekārtu trūkums, nepietiekamas algas un arī vadības attieksme. Tas draudēja ar veselas Onkoloģijas centra nodaļas slēgšanu. LOC operāciju zālē ārstu komanda esošajā sastāvā strādās vien līdz decembra beigām.

Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas vadītājs Romāns Dzalbs un viņa kolēģe otolaringoloģe Elza Rāte, kuri kopā veikuši daudzas ārkārtīgi sarežģītas un unikālas operācijas, darbu pamet. Tomēr viens no trim Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas ārstiem, kas uzrakstīja atlūgumu, piekrita palikt. 

Gada izskaņā vairāk nekā 20 LOC ārsti brīdināja par iespējamu kolektīvo atlūgumu. Ārstu ieskatā slimnīcas vadība nav radusi risinājumu, lai speciālisti nepamestu darbu. 

Veselības ministre uzdeva slimnīcas padomei mēneša laikā atrisināt situāciju, kas izveidojusies starp slimnīcas valdi un LOC ārstiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti