Saeimas deputāts Romualds Ražuks ("Vienotība") LSM skaidroja, ka priekšlikums atsaukts, jo pret to iebildusi Nacionālā apvienība (NA) un konkrēti NA Saeimas deputāts Ritvars Jansons, kurš vada attiecīgo Saeimas komisiju. Viņš iestājies par to, lai VDK pētnieku darbu uzraudzītu arī Saeimas Nacionālās drošības komisija.
Jansons LSM teica, ka viņš kā Saeimas Pilsonības, migrācijas un saliedētības komisijas vadītājs bija gatavs pārraudzīt VDK dokumentu izpēti, bet tikai ar līdzatbildību – ja pētnieku darbu pārraudzītu arī Saeimas Nacionālās drošības komisija, jo tikai tur var vērtēt darbu, kas skar ierobežotas pieejamības vai slepenus jautājumus.
Jautājums uzticēt VDK dokumentu izpētes darba uzraudzību abām minētajām Saeimas komisijām trešdien, 13. decembrī, esot vērtēts valdošo partiju – "Vienotības", NA un Zaļo un Zemnieku savienības – koalīcijas padomes sēdē, taču tas atbalstu neesot guvis, atzina NA deputāts.
Ražuks atzīmēja, ka viņš pats noteikti vēl aktualizēs jautājumu par VDK pētnieku darba parlamentāro uzraudzību. Tikmēr Jansons atzīmēja, ka, viņaprāt, svarīgāks jautājums ir Satversmes aizsardzības birojā (SAB) glabātos "čekas maisus" nodot Valsts arhīvam. Šī informācija būtu ierobežotas pieejamības, un tas ļautu pētniekiem ķerties pie "čekas maisu" izpētes.
Jau ziņots, ka VDK dokumentu zinātniskās izpētes komisija strādā jau trīs gadus, taču līdz šim tai nav izdevies piekļūt pie SAB Totalitārisma seku dokumentēšanas centra rīcībā esošajiem “čekas maisiem”. Pētnieki ne reizi vien norādījuši uz šķēršļiem, lai strādātu ar "čekas maisiem". Tikmēr valsts vadītāji «čekas maisu» pētniekiem pārmeta nesadarbošanos ar SAB.
Saeima jau 2014. gada maijā pieņēma likuma grozījumus, kas paredz pēc VDK izpētes komisijas darba beigām, tas ir pēc nākamā gada 31. maija, publiskot VDK dokumentus, tiesa – Ministru kabineta noteiktā kārtībā un apjomā.