Šo sievieti pārsteigusi cilvēku vienaldzība. Visi zēnu redzēja, vairāki cilvēki puisēnu fotografēja, taču neviens nepiegāja un nevaicāja, kas noticis un kāpēc zēns ir viens.
Agnese trešdien devās uz pārtikas veikalu, kad ievēroja pie spēļu zāles durvīm stāvošo puiku. Viņai licies, ka zēnam ir pieci gadi, ne vairāk. Atgriežoties no veikala, vientuļais zēns joprojām bijis turpat.
“Tas viss Liepājas atgadījums [ar pazudušo un vēlāk mežā mirušo puisēnu Ivanu] manī radīja pārdomas, un es piegāju klāt un pavaicāju - kur ir tavi vecāki. Un viņš norādīja uz “Feniksu”. Daudzi fotografēja, un neviens nepavaicāja. Es zvanīju policijai. Viņi teica, ka viņiem ir jauna maiņa, es teicu – ātri, bērns ir viens,” stāstīja Agnese.
Valsts policijas Teikas iecirknī apliecināja, ka uz zvanu reaģējuši nekavējoties. Uztraucies bērns nav spējis aprakstīt, kā izskatās tētis, kurš spēlē zālē. Tāpēc ar apsardzes atļauju zēns ienācis līdzi un tēti parādījis.
“Puika parādīja uz vīrieti, kurš tajā brīdī spēlēja aparātus. Viņam tika uzdots jautājums, kāpēc viņš tā atstājis savu mazgadīgo bērnu, uz ko viņš atbildēja, ka bija pārliecināts, ka uzspēlēs piecas minūtes, bet zaudēja laika izjūtu,” stāstīja policijas Teikas iecirkņa priekšnieks Sergejs Galilejevs.
Policija uzsākusi administratīvo lietvedību, pieprasījusi videonovērošanas kameras ierakstus un arī izteikusi pateicību garāmgājējai, kas zvanīja.
Tā kā zēnam ir astoņi gadi, pēc likuma viņš uz ielas arī astoņos vakarā drīkstēja atrasties viens. Jau septiņgadnieki drīkst būt laukā līdz desmitiem vakarā vieni paši.
Taču lieta ierosināta par emocionālo vardarbību.
“Bērns zināja, ka tētis spēlēja, bet dabūja gaidīt,” skaidroja Galilejevs.
Ģimene nav policijas vai citu dienestu redzeslokā, bet par notikušo jau ziņots arī bāriņtiesai un sociālajam dienestam, lai pārbauda dzīves apstākļus. Spēļu zālē, kuras apsargs atrodas burtiski otrā pusē stiklam un, visticamāk, redzēja zēnu, gan notikušo nekomentē.
Policija sola izvērtēt arī spēļu zāles darbinieku atbildību un to, vai viņi redzēja zēnu.
Garāmgājēju atbildību gan vērtēt nevar - ar likumu tas nav noteikts.
Taču tas ir cilvēciskais faktors, un policija aicina garāmgājējus ziņot par ikvienu bērnu, kas ir tumšā laikā aizdomīgās vietās.
Par notikušo zēna tēvam draud naudas sods līdz 70 eiro, taču daudz būtiskāks ir jautājums, vai zēns turpmāk var justies droši. To sola pārbaudīt pēc iespējas ātrāk.