Panorāma

Tehnoloģijas atvieglos bitenieku darbu

Panorāma

Par O. Burova gāšanu lems reizē ar budžetu

Konkursā uz NEPLP amatiem strīdu nav

Par kandidātiem uz vakantajiem NEPLP amatiem varētu lemt nākamnedēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 9 mēnešiem.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas pagaidām nevienojas par kandidātiem uz diviem vakantajiem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem, jo grib uzklausīt arī Saeimas priekšsēdētājas Inārs Mūrnieces (Nacionālā apvienība) viedokli.

ĪSUMĀ:

  • Komisija nevienojās par NEPLP kandidātiem, jo sēdē nepiedalījās NA pārstāve.
  • NA pārstāves Mūrnieces domas uzklausīs nākamajā sēdē un lems par kandidātiem.
  • Kaimiņš: Opozīcijas un pozīcijas deputātiem sakrīt viedokļi par kandidātiem.
  • Kaimiņš gan neatklāj, kuri ir favorīti.  
  • Kaimiņš: Process nav politizēts, kā tas ir bijis līdz šim.
  • Kučinskis (ZZS): Pagaidām notiek saskanīgs komisijas darbs.
  • Cilevičs (“Saskaņa”): Viedokļi par kandidātiem bija diezgan tuvi.
  • Kad par kandidātiem balsos Saeima, nav zināms.

Mūrniece komisijas sēdē nepiedalījās, jo ir komandējumā ārzemēs.

Ja viņa piedalītos sēdē, komisija lēmumu varētu pieņemt jau ceturtdien, 23. janvārī, atzina komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš.

Sēde notika aiz slēgtām durvīm.

Bet Kaimiņš stāstīja, ka gan opozīcijas, gan pozīcijas un neatkarīgajiem deputātiem sakrīt viedokļi par kandidātiem.

Pēc Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta rīcībā esošas neoficiālas informācijas, komisijas deputātu viedoklis par labākajiem sakrīt ar jau iepriekš pausto padomes konsultantu vērtējumu – pirmajā četriniekā ierindoti žurnālisti Ieva Kalderauska un Jānis Eglītis, publicists un filozofs Ilmārs Šlāpins, kā arī bijušais Kultūras ministrijas mediju politikas nodaļas vadītājs un partijas “Progresīvie” biedrs Roberts Putnis.

Taujāts, vai šie četri cilvēki ir labākie arī deputātu ieskatā, komisijas priekšsēdētājs Kaimiņš atbildēja: „Iespējams- jā, iespējams - nē.”

„Koleģialitātes pēc mēs gribētu dzirdēt arī Mūrnieces kundzes viedokli, frakcijas viedokli no Nacionālās apvienības. Jo šeit mums ļoti līdzīgas domas bija visiem. Es jums nesaukšu nevienu uzvārdu. Bet process iet ļoti raiti. Un pat pieredzējušiem politiķiem, kas šeit ir, ir patīkams pārsteigums par to, ka process nav politizēts, kā tas ir bijis līdz šim,” sacīja Kaimiņš.

Kaimiņš skaidroja, ka nenosauks favorītus “tāpēc, ka tas ir nekoleģiāli pret personu, kas arī ir deputāts šajā komisijā un ir frakcijas pārstāvis, un tā ir Nacionālā apvienība, kura nav šodien bijusi, kuras viedoklis mums ir arī svarīgs”.

Artuss Kaimiņš: Par NEPLP locekļu amata kandidātiem
00:00 / 01:12
Lejuplādēt

“Katrā ziņā, lai nebūtu nekādas spekulācijas, lai nebūtu tā, ka kāds ir sliktāks, kāds ir labāks, lai nebūtu tā, ka cilvēku raustīšana notiek, es jums neteikšu vairs neko. Es jums varu pateikt to, ka šis process ir ļoti labā gultnē un, iespējams, nākamnedēļ mēs varētu uzlikt uz balsošanu un šie divi kandidāti bez, iespējams, kādiem lieliem strīdiem arī tiks izvirzīti,” pauda Kaimiņš.

Par kandidātu virzīšanu apstiprināšanai Saeimā komisija lems nākamajā sēdē, kura vairs nebūs slēgta un deputāti balsos par kandidātu apstiprināšanu.

Pēc vienošanās komisijā par izvirzītajiem kandidātiem balsos Saeima. Kad balsojums varētu notikt, nav zināms.

Saeimas deputāts, ekspremjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) norādīja – ja nākamnedēļ pēkšņi tiktu nosaukti citi kandidāti, nevis tie, kurus tagad uzskata par piemērotākajiem, varēs teikt, ka NEPLP locekļu izraudzīšana ir politisks process, bet pagaidām gan notiek saskanīgs komisijas darbs.  

Iepriekš Kaimiņš cerēja, ka nobalsot varētu jau janvārī. Tagad gan deputāts norādīja, ka tas varētu būt par agru.

To, ka slēgtajā Cilvēktiesību komisijas sēdē deputātu viedokļi par kandidātiem bija diezgan tuvi, apstiprina arī opozīcijā esošās „Saskaņas” deputāts Boriss Cilevičs.

Viņam ir vairāk par diviem favorītiem. Tomēr arī Cilevičs uzvārdus nenosauca, jo diskusijas vēl turpinās. Ja kandidātus izvēlēsies pēc profesionāliem kritērijiem, nevis kā iepriekš – balstoties uz politisku vienošanos, - ir iespēja ievēlēt spēcīgus regulatora locekļus, uzskata Cilevičs.

Boriss Cilevičs: Par NEPLP locekļu amata kandidātiem
00:00 / 00:50
Lejuplādēt

„Kas tur notiek koalīcijas iekšienē, opozīcijai nav zināms. Bet vismaz pozitīvi ir tas, ka koalīcijas pārstāvji tā ļoti enerģiski noliedza to, ka būs kaut kāda starppartiju vienošanās, kaut daži signāli ir. Nav jau tā, kā bija pirms iepriekšējām vēlēšanām, ka faktiski topošo padomes locekļu uzvārdi tika publicēti vēl divas nedēļas pirms Saeimas balsojuma un viss pilnīgi apstiprinājās. Pagaidām vai nu koalīcija rīkojas piesardzīgāk un nepieļauj tādas noplūdes, vai tomēr ir kaut kādas pozitīvas izmaiņas.

Man ļoti gribētos cerēt uz otro variantu, kaut gan, protams, sliktas tradīcijas ir diezgan spēcīgas. Tā ka - dzīvosim, redzēsim,” sacīja Cilevičs.

KONTEKSTS:

Konkurss uz divām vakancēm NEPLP izsludināts, ņemot vērā to, ka Saeima 2019. gada 2. maija sēdē atbalstīja Guntas Līdakas atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata. Savukārt oktobra sākumā Saeima atbalstīja NEPLP priekšsēdētājas Daces Ķezberes atbrīvošanu no amata pēc pašas vēlēšanās.

Kopumā uz divām mediju regulatora vakancēm bija pieteikušies 17 pretendenti, bet vēlāk četri atteikušies no kandidēšanas. Tikmēr NEPLP Sabiedriski konsultatīvā padome par labākajiem kandidātiem atzina Ilmāru Šlāpinu, Robertu Putni, Ievu Kalderausku un Jāni Eglīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti