Valdmane-Rozenberga LTV valdes locekļa amata pienākumus pildīs no piektdienas, 4. janvāra, – līdz brīdim, kad tiks iecelts jauns LTV valdes loceklis.
"Pēc ilgām pārdomām piekritu, jo tie ir jautājumi, kas saistās ar mūsu tiešo darbu – satura veidošanu. Šie ir jautājumi – sabiedriskā pasūtījuma plāns un citas lietas, ko iepriekšējā valde jau ir iesākusi un kas ir būtiskas mūsu darbam, un tās ir jānoved līdz galam," teica LTV pagaidu valdes locekle.
NEPLP šā gada 10. janvārī plāno izsludināt konkursu uz divām vakantajām sabiedriskā medija valdes locekļu vietām.
NEPLP apgalvo, ka atšķirībā no iepriekšējiem konkursiem sabiedrībai būšot iespēja iepazīties ar pēdējās atlases kārtas dalībniekiem un uzdot viņiem jautājumus.
Tas būšot iespējams, pateicoties grozījumiem normatīvajos aktos.
KONTEKSTS:
NEPLP kā valsts SIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valsts kapitāla daļu turētāja 2018. gada pēdējā darbadienā vienbalsīgi pieņēma lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam.
Viens no pārmetumiem ir par projektu studijas režijas atjaunošanai, kura plāns nav izpildīts un ņemts kredīts pusmiljona eiro apmērā. NEPLP arī pārmet, ka LTV sniedz reklāmas pakalpojumus komerctirgum. Belte un Ņesterovs pauda pārsteigumu par NEPLP lēmumu un vēlas lūgt neatkarīgu komisiju izvērtēt viņu darbu.
NEPLP lēmumu atlaist LTV vadību kritizēja Latvijas Žurnālistu asociācija.
Jautājums, kāpēc atlaista LTV valde, trešdien, 2. janvārī, skatīts Saeimas Mediju politikas apakškomisijas sēdē. Deputāti norādīja, ka, lai gan skaidrots ir, joprojām nav pilnīgas pārliecības par to, ka mediju uzrauga lēmums ir bijis pamatots. Nākamnedēļ diskusijas par NEPLP lēmumu turpināsies Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā.
Tikmēr NEPLP nolēmusi vērsties pie Zviedrijas sabiedriskā medija un lūgt neatkarīgu ekspertīzi, kā arī vērsīsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par iepirkumiem.