Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis Uldis Augulis atzina, ka nākamajai valdībai jārunā pa to, kā notiks pensiju indeksācija nākotnē. Tāpat prioritāšu sarakstā jābūt jautājumiem par veselību, izglītību, infrastruktūras sakārtošanu.
Tai pat laikā Augulis norādīja, ka valdības deklarācijā nevajadzētu salikt „pārmērīgi daudz prioritāšu, jāsaliek pietiekami lielos virzienos”, uz ko jaunā koalīcija ies, „kas mainīsies valstī uz labo pusi”.
Nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Aigars Lūsis sacīja, ka nākamās valdības prioritātēm jābūt divām - aizsardzības un nacionālās valsts telpas stiprināšanai, kas ir ne tikai bruņoto spēku un Zemessardzes stiprināšana, bet arī patriotiskā audzināšana, informācijas telpas sargāšana, kiberdrošība un citi ar to saistītie jautājumi.
Otra prioritāte ir „demogrāfija, demogrāfija, demogrāfija”, sacīja Lūsis.
Savukārt „Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars atgādināja, ka „Vienotības” prioritātes ir veselība un izglītība un arī enerģētiskā neatkarība, īpaši gāzes piegādes jautājumi ir fundamentāli svarīgi. Tāpat viena no prioritātēm ir sociālās nevienlīdzības mazināšana, sacīja Kampars.
Jau vēstīts, ka vecā koalīcija pirmdienas rītā ir vienojusies arī turpmāk strādāt kopā pašreizējās premjeres Laimdotas Straujumas („Vienotība”) vadībā. Pagaidām gan partijas pilnībā nav vienojušās par amatiem. Ir ministrijas – Ekonomikas ministrija, Veselības ministrija – ko neviens nevēlas vadīt, un ir ministrijas – Satiksmes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā arī Izglītības un zinātnes ministrija, kuras vēlas vadīt vismaz divas partijas. Tāpat ir zināms, ka Saeimas priekšsēdētāja amatu vēlētos ieņemt Nacionālā apvienība.
12.Saeimas vēlēšanās piecu procentu barjeru izdevās pārvarēt un iegūt deputātu mandātus sešiem politiskajiem spēkiem, no kuriem divi parlamentā nav bijuši iepriekš pārstāvēti. Partija „Saskaņa” ieguvusi 24 deputāta mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 21, Nacionālā apvienība (NA) – 17, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - astoņus un „No sirds Latvijai” – septiņus, liecina provizoriskie rezultāti.