2014. gada sākumā pēc Dombrovska demisijas par valdības vadītāju kļuva Laimdota Straujuma. Viņa „Vienotībā” iestājās neilgi pirms nominēšanas premjerministres amatam. Straujuma un „Vienotība” turpināja vadīt valdību līdz pat 2016. gada februārim.
Partija ar labiem panākumiem startēja 10., 11. un 12. Saeimas vēlēšanās. Tomēr šajā Saeimas sasaukumā „Vienotības” frakcija sašķēlās. Redzami „Vienotības” politiķi – Vjačeslavs Dombrovskis, Ilze Viņķele un Solvita Āboltiņa - nolika deputāta mandātu. Āboltiņa savu ietekmi sāka zaudēt jau tūlīt pēc 13. Saeimas vēlēšanām, kurās lielāku vēlētāju atbalstu Kurzemes vēlēšanu apgabalā ieguva Jānis Junkurs. Āboltiņa mandātu ieguva tikai pēc tam, kad Junkurs, aizbildinoties ar izdevīgu darba piedāvājumu, savu mandātu nolika. Āboltiņas ietekme vēl vairāk saruka pēc Straujumas valdības atkāpšanās, kad „Vienotība” zaudēja premjera portfeli. Pērnruden Āboltiņa, kas nule kā kļuvusi par vēstnieci Itālijā, aizmuguriski tika izslēgta no partijas.
Kandidāti
"Jaunās Vienotības" sarakstā ir 115 kandidāti. Visos vēlēšanu apgabalos sarakstu līderi ir jau pieredzējuši politiķi. Rīgas pirmais numurs ir ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, otrais – iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, bet trešais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.
Vidzemes saraksta pirmajā ailē lasāms Saeimas priekšsēdētāja biedres Ineses Lībiņas-Egneres vārds. Zemgalē ar pirmo numuru startē labklājības ministrs Jānis Reirs, bet Kurzemes sarakstā – ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Latgales saraksta līderis ir Saeimas deputāts Aldis Adamovičs.
Par atkārtotu iekļūšanu Saeimā „Jaunās Vienotības” rindās cīnīsies arī Saeimas deputāti Hosams Abu Meri, Ints Dālderis, Andrejs Judins, Ainars Latkovskis, Atis Lejiņš, Renārs Putniņš un vairāki citi. Kandidātu vidū ir arī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa un Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Karīna Ploka. No apvienības saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā kandidē arī bijušais Jēkabpils mērs Leonīds Salcevičs.
Apvienības pieteiktais Ministru prezidenta amata kandidāts, eiroparlamentārietis Krišjānis Kariņš Saeimas vēlēšanās nekandidē. Vairāki citi – Edvards Smiltēns, Anrijs Matīss, Inesis Boķis un Viktors Valainis - savu nākotni politikā saista ar citām partijām.
Programma
Apvienība sola radīt tādus apstākļus, lai vidējā alga pieaugtu līdz 1500 eiro mēnesī. Izglītības jomā „Jaunā Vienotība” apņemas nodrošināt sākumskolas un pamatskolas tuvu mājām, kvalitatīvu vidējo un profesionālo izglītību. Arī augstskolu resursu apvienošanu un vismaz vienu universitāti 100 labāko Eiropas Savienības augstskolu topā. Veselības aprūpē sola ieviest godīgu konkurenci, lai samazinātu zāļu cenas, kā arī ikgadēju veselības profilaksi bez maksas. Mājokļu politikas jomā „Jaunā Vienotība” gatavojas atbalstīt īres namu būvniecību un plašāku pirmā mājokļa programmu jaunajām ģimenēm.
Tāpat apvienība sola panākt lietu iztiesāšanu divu gadu laikā, publiskot sabiedrībai nozīmīgu kriminālprocesu materiālus, bijušās Valsts drošības komitejas arhīvus un Komunistiskās partijas nomenklatūras lietas. ''Jaunā Vienotība'' vēlas ieviest obligātu ienākumu deklarēšanu ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem un sola panākt, lai valsts pārvaldē strādājošie būtu atbildīgi arī par nepadarīto.
Aizsardzības jomā apņemas pakāpeniski palielināt finansējumu aizsardzībai līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta, nodrošināt NATO kontingenta pastāvīgu klātbūtni un līdz 2021. gadam modernizēt Latvijas ārējās robežas.
Finanses
„Jaunās Vienotības” finansiālais stāvoklis pēdējā laikā ir uzlabojies. Kopš 2017. gada jūnija tai kopumā ziedoti vairāk nekā 430 tūkstoši eiro. Starp dāsnākajiem jāmin „SAF Tehnikas” valdes locekļi Didzis Liepkalns, Jānis Bergs un Normunds Bergs, kas ziedojuši attiecīgi 20, 28 un 22 tūkstošus eiro. Augusta nogalē 20 tūkstošus ziedojusi arī Rīgas domes deputāte Inese Andersone. Viņa ir „Jaunās Vienotības” priekšvēlēšanu kampaņas vadītāja. Bauskas novada uzņēmuma „Uzvara-lauks” valdes priekšsēdētāja Didža Leiša ziedojums „Vienotības” bankas kontu papildināja ar 21 500 eiro. Nedaudz mazāk - 20 tūkstošus eiro - partijai atvēlējis Vasilijs Smuļs, „Rēzeknes autobusu parka” vadītājs. 14 tūkstošus eiro ziedojis farmācijas holdinga „RePharm” ģenerāldirektors Dins Šmits.
Samērā dāsni ziedojumi vairāku tūkstošu eiro apmērā saņemti arī no vairākiem „Vienotības” Saeimas frakcijas deputātiem un ministriem. Apvienībā „Jaunā Vienotība” ietilpstošās reģionālās partijas šogad ziedojumus nav saņēmušas vai arī tām ziedotās summas ir pavisam niecīgas.