Ierodoties Latvijā no valsts, kur Covid-19 saslimstības rādītājs (14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju) ir augstāks par 50, ir jāievēro 10 dienu pašizolācija.
Savukārt pret Covid-19 vakcinētas personas, kas Latvijā ieceļojušas no jebkuras Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts, Šveices vai Lielbritānijas, drīkst neievērot pašizolāciju, uzrādot apliecinājumu, ka ir pagājušas 15 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas.
Jaunākie saraksti un pašizolācijas prasības stājas spēkā ar sestdienu, 29. maiju.
Covid-19 saslimstības rādītājs Latvijā šobrīd ir trešais augstākais Eiropā un sasniedz 366, bet pirms nedēļas tas bija 431,3.
Savukārt Somijā kumulatīvais rādītājs ir 49,8, Rumānijā – 46,8, Lielbritānijā – 40,7, Islandē – 10,2, Maltā – 9,3, bet Vatikānā – 0.
Tomēr Somijas valdība ir noteikusi stingrus ieceļošanas ierobežojumus, kas paredz, ka vairāku valstu iedzīvotāji, tostarp arī Latvijas, nevar doties uz valsti atpūtas braucienos. Somiju patlaban var apmeklēt šādu valstu pilsoņi: Islandes, Vatikāna, Austrālijas, Izraēlas, Jaunzēlandes, Ruandas, Singapūras un Dienvidkorejas.
Tikmēr kaimiņvalstī Lietuvā saslimstības rādītājs ir 467,4 (nedēļu iepriekš – 562,8), un tas ir augstākais Eiropā.
Savukārt Igaunijā kumulatīvais rādītājs aizvadītās nedēļas laikā ir 250,7 (nedēļu iepriekš – 320,8).
“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt:
Klikšķināt, lai palielinātu:
"Baltajā sarakstā" ir četras valstis, tostarp Vatikāns (0), ar kuriem gan nav tiešu pasažieru pārvadājumu.
Prasība par pašizolāciju netiek attiecināta uz vairākām valstīm ārpus Eiropas, tostarp Lielbritāniju. Vienlaikus pašizolācijas jāievēro, atgriežoties Latvijā no Taizemes.
Klikšķināt, lai palielinātu:
Avots: SPKC
KONTEKSTS:
Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.