Runājot par gadījumu, kur mediķiem ir aizdomas, ka Vidzemes slimnīcā mirušajam Covid-19 inficētajam bija viltots vakcinācijas sertifikāts, Pavļuts teica:
"Ja cilvēks, mēģinot viltot Covid-19 vakcinācijas faktu, ir gala rezultātā miris, ir skaidrs, ka nekāda mānīšanās nevar pasargāt, un visi šajā ķēdītē iesaistītie ir līdzatbildīgi šī cilvēka nāvē.
Ministrs arī norādīja, ka mēģinās rast risinājumus, kā nesodīt cilvēkus, kas šādus pakalpojumus izmantoja un zināja par tiem, savukārt vakcinācijas fakta viltošanā iesaistītajām ārstniecības personām nav vietas ārstniecības sistēmā.
Viņš arī norādīja, ka vairākus gadījumus, kur ir aizdomas par vakcinācijas fakta viltošanu, izmeklē Valsts policija, un pēc tās lūguma tiek anulēti tie sertifikāti, par kuriem izdevies pierādīt, ka tie izsniegti pēc nenotikušas vakcinācijas.
KONTEKSTS:
Mediķiem ir aizdomas, ka Vidzemes slimnīcā miris Covid-19 slimnieks ar, iespējams, viltotu vakcinācijas sertifikātu.
Augustā Valsts policija ziņoja par vairākiem veselības aprūpē strādājošajiem, kas palīdzējuši vairākiem simtiem iedzīvotāju nelegāli tikt pie Covid-19 vakcinācijas sertifikāta. Ļaudīm par fiktīvo vakcināciju bija jāmaksā ap 200 eiro, to organizēja trīs sievietes. Divas organizēja personu meklēšanu un naudas apmaiņu, bet trešā – vakcinācijas fakta viltošanu.
Savukārt viltoto Covid-19 sertifikātu anulēšana norit gausi. No 200 gadījumiem, par kuriem augustā paziņoja, līdz septembra beigām bija anulēti vien 20.
Tikmēr viena medicīnas māsai, kas viltojusi nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai, ir piespriests naudassods 1500 eiro apmērā.