NEPLP informēja, ka medijs ir pārkāpis Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteiktās programmu veidošanas prasības, kas nosaka, ka elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās un raidījumos nedrīkst ietvert saturu, kas apdraud sabiedrības veselību vai varētu radīt nopietnus un smagus tās apdraudējuma riskus. Likums arī nosaka, ka jānodrošina, lai fakti raidījumos tiktu atspoguļoti godīgi, objektīvi, ar pienācīgu precizitāti un neitralitāti. Komentāri un viedokļi ir jāatdala no ziņām un jānosauc viedokļa vai komentāra autors. Informatīvi dokumentālajos un ziņu raidījumos fakti ir jāatspoguļo tā, lai apzināti nemaldinātu auditoriju.
Nepatiesi apgalvojumi par koronavīrusu, tostarp apgalvojot, ka tā esot zema lipīguma infekcija, ir izplatīti PBK programmas “Pirmais Baltijas kanāls Latvija” 2020. gada 27. decembra raidījumā “Zdorovje” (“Veselība”), kā arī 2020. gada 30. decembra raidījumā “Žitj zdorovo” (“Dzīvot lieliski”).
To, ka izplatītā informācija ir nepatiesa, apstiprinājusi arī Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs, pārbaudot virkni šajos raidījumos pausto apgalvojumu.
NEPLP vērsa uzmanību, ka raidījumā paustie nepatiesie apgalvojumi var palielināt infekcijas izplatīšanās riskus ģimenes locekļu vidū un īpaši veicināt senioru un bērnu inficēšanos. Tāpat maldinošā informācija var mazināt cilvēku līdzdalību drošības pasākumos izglītības iestādēs, kā arī veicināt sabiedrības vēlmi neievērot valstī noteiktos ierobežojumus. Tas savukārt var radīt un pastiprināt nekontrolējamu koronavīrusa izplatīšanos.
Par pārkāpumu 27. decembra raidījumā “Zdorovje” NEPLP ir piemērojusi PBK likumā noteikto maksimālo naudas sodu – 10 000 eiro. Savukārt par 30. decembra raidījumā “Žitj zdorovo” pieļauto pārkāpumu – 6000 eiro lielu naudas sodu.