Pārbaudes varētu noslēgties šajā vai nākamajā nedēļā.
"Konkrētajam operatoram ir izsniegta piesārņojošās darbības atļauja. Attiecīgi šādos un līdzīgos gadījumos, kad saņemam informāciju par avārijas situācijām, kā arī šajā gadījumā, mēs veicam uzraudzības pārbaudi, lai pārbaudītu kopējo uzņēmuma darbību un atbilstību vides aizsardzības prasībām.
Pārbaudē tiek veiktas gan atbildīgo darbinieku intervijas, tiek vērtēta arī faktiskā darbība objektā uz vietas, attiecīgi tā ir fiziskā pārbaude un kaut kādu jautājumu skatīšanas gadījumā tiek vērtēta arī dokumentācija.
Attiecībā uz šo gadījumu ir vērtējama arī šo aukstumsistēmu aģentu un apkalpotāju atbildība, bet primāri mēs veiksim pārbaudi pie operatora, lai skaidrotu šos cēloņus," teica VVD pārstāvis.
Zivju pārstrādes uzņēmuma “Karavela” valdes loceklis Andris Bite stāstīja, ka noplūde notikusi plānoto remontdarbu laikā – augstuma sistēmas ventilī tika mainīta blīve, kas izkrita un sākās noplūde.
Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta aplēsēm aptuvenais noplūdušā amonjaka apmērs bija ap 50 kilogramiem.
Noplūdušās vielas koncentrācija nebija tāda, kas radītu bīstamību, taču pie lielākas amonjaka koncentrācijas notiktu eksplozija. Cilvēkiem amonjaks sagādā grūtības elpot.
Rīgas Tehniskās universitātes vadošais pētnieks Reinis Drunka atzina, ka “labā ziņa ir, ka šī bija gāzveida vielā, nevis amonjaka ūdens, jo tad tam nonākot kādā upē, aizietu bojā visas dzīvās būtnes”.
KONTEKSTS:
Rīgā svētdien, 6. septembrī, Atlantijas ielas apkaimē, ražošanas teritorijā no saldēšanas iekārtas noplūda amonjaks. Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta aplēsēm aptuvenais noplūdušā amonjaka apmērs bija aptuveni 50 kilogrami. Noplūdušās vielas koncentrācija nebija tāda, kas radītu bīstamību. Cietušo negadījumā nebija.
Amonjaka noplūde no saldēšanas iekārtas Vecmīlgrāvī, Rīgā, notikusi zivju pārstrādes uzņēmuma SIA "Karavela" ražošanas teritorijā, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja uzņēmuma līdzīpašnieks un valdes loceklis Andris Bite.