Smiltenes tehnikuma mācību virtuvē šodien rībēja katli, čaloja jaunieši un smaržoja topošo pavāru gatavotais ēdiens, taču pirms gada ierobežojumu dēļ šeit praktiskās iemaņas jaunieši varēja apgūt tikai individuāli, pārējiem gatavot bija jāmācās attālināti savās mājās.
Skolotāja ReTV pastāstīja, ka attālināto mācību sekas ir jūtamas.
Smiltenes tehnikuma profesionālās izglītības skolotāja Vita Audere norādīja: "Nav tā darba organizācija, – mājās es varu strādāt, kā es gribu, tas nav kā mācību procesā, kur jāievēro darba organizācija, gan sanitārie noteikumi ļoti nopietni, gan viss lai būtu laikā un ar atbilstošo temperatūru."
Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis uzsvēra – attālinātais mācību process ir nopietni iedragājis jauniešu izglītības kvalitāti. Vēl pirms gada viņš uzskatīja, ka attālināti aizvadītu mācību gadu profesionālajā izglītībā vajadzētu atkārtot.
Miezītis sacīja: "Priekš jaunieša tas būtu ļoti labi, bet, ja padomājam par izglītības sistēmu kopumā un ekonomisko pusi, paldies Dievam, ka esam izķepurojušies tādā variantā kā pašreiz."
Pašreiz tehnikums krietni palielinājis tieši praktisko iemaņu apguvi gan uzņēmumos, gan savās mācību bāzēs. Bet, kā uzsvēra direktors, mācības "Zoom" vidē krietni ietekmējušas arī šogad uzņemto pirmkursnieku zināšanas.
"Skolotājiem ir jāiet atpakaļ, dubulti ir jāstrādā, tās visas iemaņas, kas nav iegūtas, tās visas ir jāmēģina šajā procesā dabūt atpakaļ,"
norādīja direktors.
Tam piekrita arī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma direktors, piebilstot, ka pirmo kursu audzēkņiem nācās atsvaidzināt arī sociālās prasmes. Pērn attālināti jauniešiem pasniedza teorētiskās zināšanas, bet šajā mācību gadā galvenokārt koncentrējās uz praktiskām iemaņām.
Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma direktors Artūrs Sņegovičs teica: "Šis gads arī nav bijis ideāls, bet esam centušies strādāt pēc iespējas klātienē. Izmantojam prakšu iespējas, jauniešus sūtam praksē, pēc iespējas vairāk darba vidē balstītas prakses, parastajās praksēs un, protams, praktiskās apmācības uz vietas tehnikumā."
Abos tehnikumos uzsvēra, ka līdz šī mācību gada beigām vēl trīs mēneši – tas ir laiks, ko pēdējā kursa jaunieši pavadīs praksēs uzņēmumos. Tāpēc mācību iestādēs uzskata, ka kopīgi ar darba devējiem šie jaunieši būs pienācīgi sagatavoti darba tirgum.