Avārijā cietušie uzskata, ka iznākums varēja būt vēl traģiskāks, jo policists dzērumā brauca skolas virzienā un tikai saskriešanās ar citu auto viņu apturēja.
“Viņam tas džips te iebrauca, un mēs šajā kupenā,” cietušais Normunds Broks rādīja krustojumu, kurā otrdien pēc pieciem pēcpusdienā notika divu džipu sadursme.
Lai gan viņi, braucot pa galveno ceļu no Lojas uz Sēju un ieraugot strauji tuvojošās ugunis, bremzēja, “Mitsubishi Pajero Sport” viņiem uztriecās virsū.
Broks atceras, ka jau vizuāli varēja spriest, ka autovadītājs bija iedzēris.
Kamēr stājās aculiecinieki un brauca šurp draugi, dzērušais džipa vadītājs pamanījās aizmukt.
“Dusmas bija lielas! Gājām sniegā pa pēdām. Un Lojā viņu atradām,” stāsta Broks.
Dzērušais atteicās pūst alkometrā, bet, kad pēc vairākām stundām viņu nogādāja uz ekspertīzi, asinīs bija 1,61 promile alkohola. Tad arī izrādījās, ka braucējs ir Speciālo uzdevumu nodaļas inspektors. Policists, kurš parasti ķer dzērājšoferus.
Broks arī stāsta, ka policista džipam nebija ne tehniskās apskates, ne obligātās apdrošināšanas. Bet policistam taču būtu jārāda priekšzīme, sašutumā saka Broks.
“Tie paskaidrojumi nav nekādi, es ceru, ka viņam vismaz ir kauns! Tas ir ārkārtējs gadījums!” atzīst policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.
Tāpat ir pilnīgi skaidrs, ka pēc notikušā policists zaudēs arī darbu.
Šādiem cilvēkiem nav vietas policijā, “viņš nestrādās pilnīgi noteikti, priekšā vēl ir tiesa, protams, būs arī tiesību zaudēšana, ņemot vērā apjomīgās promiles, lietu skatīs tiesa”, norāda Krapsis.
Netālu no policista izraisītās avārijas vietas 2009.gadā cits Sējas novada iedzīvotājs Normunds Kalniņš aizturēja citu dzērājšoferi. Tas izrādījās bijušais Tuberkulozes slimnīcas vadītājs Jānis Leimans. Lai gan viņš mira, nesagaidot tiesvedību, viņa ģimene astoto gadu turpina tiesāties ar Kalniņu, uzskatot, ka aizturēšanas laikā esot nodarīti miesas bojājumi.
Tikmēr otrdien avārijā cietušajiem diagnosticēts smadzeņu satricinājums un viņi tikai pamazām atgūstas no pārdzīvotā.