Ieraugot pie privāta auto stūres aizsargtērpā un maskā tērpto Kārli Ozoliņu, cilvēki uzvedas dažādi. "Ir gadījies ka fotogrāfē, filmē, viens pienāca pie loga, lai izpriecājas, liels joks savā ziņā... ir dažādas reakcijas manītas," stāsta neatliekamās medicīnas sertificēts ārsta palīgs Kārlis Ozoliņš.
Tieši šādi Rīgā mājās no slimnīcas tiek nogādāti pacienti, kuriem Covid-19 analīzes joprojām ir pozitīvas, bet veselības stāvoklis ļauj ārstēšanos turpināt mājās. Pacients sēž aizmugurējā sēdeklī ar masku. Pilnā aizsargtērpā ir tikai Kārlis. Bez bākugunīm, dažkārt auto kopā ar inficēto nākas pavadīt stundām ilgi.
"Mums nākas pakļauties visiem noteikumiem, baigi skriet nevaram, ilgstoši jāliek visdrošākā maska – pie tā visa var pierast," skaidro Ozoliņš. Kārlis ir pats miera iemiesojums. Jo, pašam studējot medicīnu un strādājot neatliekamās medicīnas jomā, ar inficētiem pacientiem bijusi darīšana arī līdz šim.
Maska traucē kustināt žokli, un tas dažkārt rada pacientu neizpratni. Braucot mājās no slimnīcas, gribas parunāties, bet vadītājs tāds klusētājs. "Cenšas atraisīt to atmosfēru, tu negribi būt nepieklājīgs, bet runāšana ir nekomfortabla," skaidro Ozoliņš.
Pēc pacienta atvešanas mājās nekas nebeidzas. Tāpat tērpts, Kārlis dodas uz Latvijas Infektoloģijas centru, kur ir vesela noģērbšanās procedūra un duša. Savukārt personāls, kas ir saskarē ar Covid-19 pozitīviem pacientiem, tiek testēts regulāri. Vismaz reizi divās nedēļās. Tie, kuriem ir vairākas darba vietas, pat biežāk.
Negatīvās analīzes norāda, ka, stingri ievērojot visus drošības pasākumus, inficēties nevar.