Partijas „Progresīvie.lv” rīkotajā piketā cilvēki norādīja, ka „oligarhu sarunas” ir bijis pēdējais piliens pārliecībā par to, ka Ģenerālprokuratūra un Kalnmeiers nespēj tikt galā ar savu darbu. Tāpat piketētāji pauda, ka ir zudusi ticība tiesu varai Latvijā.
„Viņam [Kalnmeieram] ir jāsaprot, ka ir jāatkāpjas. Katram cilvēkam ir sava vieta, un viņš šo vietu ir pietiekoši ilgi mēģinājis izmantot,” Latvijas Radio sacīja kāds no protestētājiem.
Līdzīgus viedokļus pauda vēl divi piketētāji. „Es pārstāvu cilvēku, kā man šķiet, ar veselu saprātu, kas saprot, ka šis ir mazliet par traku un ir brīdis, kad vajag kaut ko mainīt,” pauda kāda protestētāja. Savukārt kāds kungs piezīmēja: „Sabiedrība ir vīlusies šajā lēmumā. Manuprāt, ģenerālprokuroram ir jāuzņemas atbildība”.
Starp protestētājiem lielākoties bija gados jauni cilvēki. Akcijā piedalījās arī bijušās KNAB amatpersonas, tagad deputāti Juris Jurašs (Jaunā konservatīvā partija) un Juta Strīķe (Jaunā konservatīvā partija). Stundu garais pikets noslēdzās mierīgi.
Piketētāji turēja rokās plakātus, kuros izteica neapmierinātību ar Kalnmeiera darbu, piemēram, „Meklējam ģenerālprokuroru! #teirdarbs". Turpat atradās improvizēts Kalnmeiera it kā rakstīts atlūgums, kurā viņš raksta, ka vēlas pamest ģenerālprokurora darbu. Sanākušie varēja pie tā parakstīties. To pēcāk nodeva Ģenerālprokuratūrā.
Ģenerālprokurors pie protestētājiem neiznāca, bet pēcāk intervijā atzina, ka atlūgumu iesniegt nedomā.
Kalnmeiers:Es nepiekrītu izteiktajai kritikai. Lai izlemj parlaments, vai saistībā ar "oligarhu lietas" izmeklēšanu esmu ko pārkāpis vai nē. pic.twitter.com/I9CXp7Um5m
— LTV Ziņu dienests (@ltvzinas) July 13, 2017
Jau ziņots, ka žurnāls "Ir" publicējis “Rīdzenes sarunas”, kurās vairāku gadu garumā fiksēts Aināra Šlesera, Aivara Lemberga un viņiem tuva loka personu teiktais. Vienā no sarunām tā saucamie oligarhi – Aivars Lembergs, bijušie politiķi Andris Šķēle un Ainars Šlesers –, kā arī pazīstami uzņēmēji pārrunā ietekmes sfēras dažādos uzņēmumos ar valsts kapitālu, augstu amatpersonu gāšanu un to, kā pārņemt varu medijos.
Savukārt otrajās sarunās apspriesta augstu amatpersonu gāšana. Visbeidzot, trešajās sarunās oligarhi apsprieda, kā pārņemt varu medijos. Tāpat žurnāls publicētajos sarunu atšifrējumos atklāts, kā politiķi kaluši plānus par sev labvēlīga mediju tīkla būvēšanu. Sarunās tiek spriests, kurus žurnālistus paturēt darbā un kurus atlaist oligarhu pārņemtajā laikrakstā “Diena” un kādiem nolūkiem un vēstījumiem izmantot, piemēram, “Neatkarīgo Rīta Avīzi”, kas piederot sarunās uzvārdā nenosauktajam Aivaram. Izskan arī runas par toreizējo vēlmi “sakārtot” sabiedriskos medijos, īpaši Latvijas Televīziju, lai nodrošinātu sev vēlamu ziņu parādīšanos tās saturā.
Tostarp sarunās piedalījās tagadējais zemkopības ministrs Dūklavs, un plašu rezonansi raisīja tas, ka jūlija sākumā premjera īslaicīgās prombūtnes laikā Dūklavs uzņēmās viņa pienākumus.
Vēlāk tapa zināms, ka daļa publiskoto “oligarhu sarunu” nemaz nebija KNAB izmeklētajā krimināllietā. To atklāja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Viņaprāt, ja publiskotās sarunas ir autentiskas, šai krimināllietai var būt turpinājums. Par to tikšot lemts pēc tam, kad tiks pārbaudīti žurnālā “Ir” publicētie sarunu ieraksti, kas līdz šim nav bijuši prokuratūras rīcībā.
Pēc sarunu publiskošanas KNAB solīja pārbaudīt to autentiskumu, iespējamo noplūdi un arī sarunās izpausto informāciju. Tāpat KNAB publiskoja paša biroja un prokuratūras pieņemtos lēmumus par kriminālprocesu izbeigšanu par oligarhu lietu.