Tehnisku ķibeļu ar vietni nebija, pastāstīja Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža.
Pēc “Google Analytics” datiem, līdz ceturtdienas pusnaktij ir bijuši 54 000 apmeklējumu, un piektdien dienas pirmajā pusē tie bija vēl 19 000, stāstīja Sprūdža.
Lielākais apmeklētāju skaits ir no Latvijas, nākamais lielākais – no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādas, Apvienotās Karalistes.
“Vidējais sesijas laiks ir astoņas minūtes, ir arī sesijas, kas ilga tikai pāris minūšu, cilvēki tikai apskatījās un saprata, ka tas nav tas, ko viņi gaidījuši, un aizgāja, bet ir arī tādi cilvēki, kas sēž vairākas stundas,” stāstīja Sprūdža.
Latvijas Nacionālā arhīva publicētās ziņas par „čekas maisu” saturu ir informatīva rakstura ziņas un nerada juridiskas sekas bez atbilstoša fakta konstatējuma tiesas nolēmumā. Valsts drošības komitejas (VDK) aģentūras personas lietu un darba lietu reģistrācijas žurnālus publiskos maijā. Kartītēs atrodamo aģentu vārdus ar uzskaites žurnālu iespējams salīdzināt savervētos no 1953. gada līdz 1987. gadam, pēc šī gada uzskaites žurnāla nav. Ar jauno gadu tiks publicēti arī tiesu spriedumi, kuros „maisos” atrodamie pierādījuši, ka ar VDK nav sadarbojušies.