Panorāma

Papīra rotājumi kā pirms 150 gadiem

Panorāma

Lielbritānija vairs nav Eiropas Savienībā

Šogad – bez blīkšķiem un ugunspuķēm?

Pirotehnikas tirgotāji: Tirgojot attālināti, nav iespējams izskaidrot pareizu pirotehnikas lietošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Šī gada nogale būs citāda arī tiem, kuri šos svētkus nespēja iedomāties bez krāšņa salūta vērošanas pusnaktī. 31. decembrī būs klusi pilsētu laukumi un ielas, bet gadumijā ugunspuķes būs ļauts laist debesīs vienīgi privātmāju īpašniekiem. 

Dažas dienas pirms lēmuma par “mājsēdes” ieviešanu pie pirotehnikas veikaliem bija vērojama rinda. Taču ne tik liela kā citus gadus, kad decembra pēdējā nedēļa pirotehnikas tirdzniecības uzņēmumiem veidoja pat 80% no gada apgrozījuma. Klātienē preci nevar iegādāties, tā vispirms jāpasūta internetā, pirotehnikas tirgotāji norāda, ka, tirgojot attālināti, nav iespējams izskaidrot pareizu pirotehnikas lietošanu.

“Lai pilnībā izpildītu likuma prasības, cilvēkam ir vispirms jāpasūta internetā, jāatnāk, jāpaņem maisiņš. Cilvēki nāk prasa, ko darīt, kā darīt, cik daudz mēs drīkstam, un veidojas klientu neapmierinātība,” stāstīja Neatkarīgo pirotehniķu asociācijas vadītājs Jānis Nutovcs.

Svētku salūtam iegādātā pirotehnika gadumijā nevarēs traukties debesīs tieši pusnaktī, ja vien nedzīvojat privātmājā ar pietiekami lielu pagalmu, lai droši to darītu. Un policija sola stingri uzraudzīt noteikumu ievērošanu.

“Nav aizliegts to darīt līdz pulksten 22.00,” atzīmēja Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis, skaidrojot, ka patruļas notiks gan uz ceļiem, gan daudzdzīvokļu namu pagalmos.

Policija un pirotehnikas tirgotāji atgādina, ka rīkot uguņošanu no māju logiem un balkoniem ir bīstami ne tikai pašiem, bet arī apkārtējiem, un šāda rīcība var novest pie smagām traumām.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim, bet 17. decembrī valdība apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā Covid-19 izplatības mazināšanai, aicinot cilvēkus svētkos ievērot klusuma periodu. Tostarp noteikti papildu ierobežojumi tirdzniecībai. Ierobežoti arī klātienes pakalpojumi, kā arī par vienu nedēļu pagarināts skolēnu Ziemassvētku brīvlaiks.

Valdība atkārtoti lēma pagarināt ārkārtas situāciju līdz 7.februārim. Savukārt, lai mazinātu Covid-19 izplatību Jaungadu svinību laikā, valdība vienojās, ka no 30. decembra, brīvdienās Latvijā tiks ieviesta “brīvdienu mājsēde” – no 30. decembra līdz 4. janvāra rītam un no 8. janvāra vakara līdz 10. janvāra rītam. Tas nozīmē, ka no plkst. 22.00 līdz 5.00  būs jāuzturas tikai savā dzīvesvietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti