Komentējot pagājušās nedēļas otrajā pusē Centrāltirgū veiktās operatīvās darbības, Ķuzis skaidroja, ka šī bijusi jau otrā operācija. Pirmā vērienīgā šāda veida operācija tikusi veikta 2017. gadā, kad notikušas vairāk nekā 100 kratīšanas un bijuši vairāk nekā desmit aizturētie. Lai arī šī lieta nonākusi līdz kriminālvajāšanai, situācija Centrāltirgū nav mainījusies.
Policija turpinājusi darbu, monitorējot situāciju un vācot pierādījumus. Otrās lielās operācijas laikā pagājušajā nedēļā aizturētas vairāk nekā desmit personas - gan tirgus amatpersonas, gan tiešie tirgotāji, gan arī privātā uzņēmuma pārstāvji.
No aizturētajiem četri tikuši apcietināti, to starpā ir gan Centrāltirgus darbinieki, kas nodrošina kontroli teritorijā, gan privātā uzņēmuma vadītāji.
Pret visām lietā aizturētajām personām esot sākts kriminālprocess. Daļa aizdomās turēto sadarbojas ar izmeklētājiem, daļa ne, piebilda Ķuzis.
Pēc Ķuža teiktā, Centrāltirgus ir izīrējis noteiktu teritorijas daļu privātam uzņēmumam, kas arī "nodarbojās ar šīm lietām", bet no tirgus puses pēc tam notiekot "publisks futbols", proti, tirgus vadība saka, ka par izīrēto teritoriju viņi vairs neatbild.
Valsts policijas šefa ieskatā, šis privātais uzņēmums esot saistīts ar noziedzības pasauli un veicot organizētu darbu akcizēto preču nelikumīgā tirdzniecībā.
"Tas ir mērķis šim uzņēmumam, un būtībā šai teritorijā tas arī noteikts. Es ceru, ka šī mūsu operācija šoreiz tiešām nesīs redzamu ieguldījumu (..)," sacīja Valsts policijas vadītājs.
Viņš mudināja Rīgas domi vērtēt, vai ar konkrēto uzņēmumu saglabāt nomas līgumu. "Ceru, ka Rīgas dome pieņems pareizus lēmumus. Šeit faktiski būtu jāskatās uz cēloņiem un to, vai šāds nomas līgums ir izdevīgs," teica Valsts policijas šefs. Pēc viņa teiktā, ja šāds līgums domes ieskatā ir izdevīgs, tad Centrāltirgum būtu jāatbild par tā teritorijā notiekošo.