Panorāma

Bezdarbs palielinājies arī aprīlī

Panorāma

Apvienojot iestādes, bankas vadītāju nemainīs

Saslimušo mazāk, bet piesardzība jāievēro

Policija turpinās uzraudzīt Covid-19 ierobežojumu pārkāpējus; līdz šim - ap 4000 sodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Valsts policija turpinās uzraudzīt Covid-19 ierobežošanai paredzēto pasākumu ievērošanu arī turpmāk, kad vairākās jomās būs spēkā ierobežojumu mīkstinājumi, pirmdien žurnālistiem teica Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

ĪSUMĀ:

  • Policija turpinās uzraudzīt ierobežojumus; līdz šim - 4000 sodu.
  • SPKC norāda, ka ierobežojumi pašlaik strādā un inficēto skaits samazinās.
  • Pieļauj, ka pulcēties pasākumos varēs vairāk cilvēku nekā pašlaik.
  • Jūnijā vairākās nozarēs ierobežojumus atvieglos, kā arī atsāksies pacientu pieņemšana.
  • Pēdējas trīs nedēļās 19 cilvēki ar Covid-19 inficējušies ārzemēs.
  • Individuālo saslimšanas gadījumu maz, vairāk atklāj speciālās pārbaudēs.

Normunds Krapsis par policijas darbu Covid-19 laikā
00:00 / 01:13
Lejuplādēt
Krapsis stāstīja, ka policija prioritāri seko līdzi, vai cilvēki, kas ieradušies no ārvalstīm, ievēro izolāciju. Pēc Veselības inspekcijas aicinājuma policija arī uzrauga ar Covid-19 slimo personu izolēšanos un viņu kontaktpersonas. Arī ikdienas patrulēšanā policisti pievērš uzmanību, vai cilvēki nodrošina fizisko distancēšanos. Vienlaikus saistībā ar kafejnīcām un citiem uzņēmumiem policija uzticas, ka īpašnieki seko Covid-19 ierobežošanai paredzētajiem norādījumiem.

Kopš 13. marta policija veikusi vairāk nekā 100 000 pārbaužu - gan preventīvas, gan saņemot zvanus no iedzīvotājiem, gan sazinoties ar iedzīvotājiem. Krapsis norādīja, ka sākti "zem 4000 administratīvo pārkāpumu protokoli". Lielākoties tie bijuši par distancēšanās ierobežojumu neievērošanu.

Vidējais sods pārkāpējam esot 40 eiro, bet, ja pārkāpumi ir rupji un cilvēks nemaina viedokli par ierobežojumu ievērošanu, policija piemēro 400 - 500 eiro sodu.

Krapsis uzsvēra, ka policijas mērķis nav sodīt cilvēkus, bet panākt to, ka viņi ievēro ierobežojumus, lai pēc iespējas ātrāk visa sabiedrība varētu atgriezties normālā situācijā.

Higiēna un distance jāturpina ievērot

No 1. jūnija nodarbības varēs atsākt amatierkolektīvi kultūras nozarē, kā arī profesionālie sportisti. Tāpat varēs notikt bērnu nometnes un eksāmeni klātienē. Visiem šiem pasākumiem gan top norādījumi, kas būs jāievēro. Vēl arī no 3. jūnija dienas stacionārā atkal būs pieejami plānveida veselības aprūpes pakalpojumi.

Jurijs Perevoščikovs par higienas un distances ierobežojumu turpināšanu
00:00 / 00:54
Lejuplādēt
Iepriekš arī veselības ministre norādījusi, ka no 9. jūnija, kad beigsies ārkārtējā situācija, telpās varētu ļaut notikt pasākumiem līdz 50 cilvēkiem, bet ārā - līdz pat 200 cilvēkiem. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību un riska analīzes departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs neapstiprināja šos skaitļus, bet teica, ka, ja Covid-19 inficēto skaits turpinās samazināties, tad varētu atļaut pasākumus ar vairāk cilvēkiem nekā pašlaik. Vēl joprojām gan pasākumos un jebkur publiskās vietās būs spēkā ierobežojums ievērot divu metru distanci.

"Pie visiem šiem pasākumiem būtu ļoti svarīgi organizatoriem padomāt par to, kas notiks starpbrīžos vai pēc pasākuma beigām, lai cilvēki nepulcētos kaut kādā koridorā kopā, istabā vai pat stāvot pie labierīcību telpas. Situāciju kopumā pasaulē varam raksturot – tā pasliktinās. Pēdējā nedēļā bija visaugstākā saslimstība kopumā pasaulē," norādīja Perevoščikovs.

Tāpēc arī ar ceļošanu joprojām jāuzmanās. Pēdējās nedēļās atkal pieaudzis tieši ārzemēs saslimušo skaits, kopš maija sākuma reģistrēti 19 šādi gadījumi. Visvairāk – 12 - Latvijas iedzīvotāji inficējušies Zviedrijā, divi – citur Eiropas savienībā, bet pieci – Krievijā.

Vienlaikus Perevoščikovs norādīja, ka Latvijā samazinās ar Covid-19 saslimušo skaits, kas parāda, ka iepriekšējie ierobežojošie pasākumi ir bijuši veiksmīgi. Speciālists uzsvēra, ka atsevišķo gadījumu skaits ir mazs. Tas ir mērojams virs desmit, kad tiek veiktas pārbaudes pansionātos un citviet. Perevoščikovs arī atgādināja, ka, ja gribam arī tālāk dzīvot droši, ir jāturpina rūpēties par higiēnu, kā arī ievērot divu metru distanci. 

"No vienas puses, var saprast, ka cilvēkiem ir nogurums no visiem šiem ierobežojošajiem pasākumiem. Un liekas, ka varbūt viņi informāciju par saslimšanas gadījumu skaita mazināšanos uztver kā atslēgas vārdu, ka var atgriezties pie iepriekšējās dzīves, kas bija pirms pandēmijas. Taču, no otras puses, vajadzētu saprast, ka [ierobežojošo] pasākumu mazināšana ir sasaistīta ar piesardzības pasākumiem, jo

no mums pašiem atkarīgs, cik labi mēs ievērojam distancēšanos un mazgājam un dezinficējam rokas. Ja mēs to nedarīsim, tad vīruss, protams, varētu atgriezties.

Arī pie mums Latvijā viens otrs cilvēks ik dienu dabū šo slimību no nezināma avota. Šie riski joprojām pastāv," uzsvēra SPKC pārstāvis.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti