Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) un Roberts Zīle (Nacionālā apvienība) Latvijas Televīzijas (LTV) organizētajā diskusijā sestdien pauda viedokli, ka, izvēloties cilvēku augstajam amatam, vēlēšanu rezultāti ir nozīmīgi. Valdis Dombrovskis ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka vēlēšanu rezultātiem un eirokomisāra izvēlei nav saistības, bet uzvara tomēr dod demokrātisko leģitimitāti kandidātam.
Juris Pūce ("Attīstībai/Par") uzskata, ka vēlēšanu rezultātos nevienai partijai nebūs ļoti liels pārākums. Savukārt Edgars Tavars (Zaļo un Zemnieku savienība) uzsvēra, ka jautājumā vajadzētu ņemt vērā to, kādu komisāru izvēlēsies. Pēc viņa teiktā, ir jāizvēlas kandidāts, kurš vislabāk pārzina nozari, no kura cilvēkiem ir vislielākais labums. Tavars uzsvēra, ka cilvēkiem neinteresē tas, vai eirokomisārs būs no vienas vai otras partijas.
LTV ekspertu diskusijā izskanēja, ka daudz nozīmīgāk, izvirzot eirokomisāru, ir domāt par viņa kompetenci, pieredzi darbā Eiropas Savienībā un reputāciju.
Politoloģe Žaneta Ozoliņa uzsvēra, ka vēlēšanu rezultātiem un eirokomisāra izvēlēšanai sasaistes nav. Viņa skaidroja, ka izvēle par eirokomisāra izvirzīšanu notiek iekšpolitiskajās diskusijās, izvēli izdarot Ministru prezidentam.
Ozoliņa arī stāstīja, ka nozīmīgi būs tas, kurš kļūs par Eiropas Komisijas prezidentu, jo šim cilvēkam būs tiesības lemt, vai Latvijas izvirzītais kandidāts ir atbilstošs. Tādējādi kandidātam vajadzētu būt tādam, par kura kompetenci nav šaubu.
Politoloģe Ilga Kreituse un uzņēmējs, biedrības "Ar pasaules pieredzi Latvijā" pārstāvis Jānis Kreilis uzskata, ka Latvijai galvenais ir nepiedzīvot fiasko, ka eirokomisārs netiek apstiprināts, jo tas valstij būtu liels kauns.