„Notiek parastā tirgošanās, ko mēs jau vairākkārt esam pieredzējuši,” sacīja Rozenvalds. „Tas ir vairāk vai mazāk normāls process, it īpaši situācijā, kāda ir Latvijā,” teica Rozenvalds, norādīdams uz Latvijā esošo proporcionālo vēlēšanu sistēmu, kas rada sadrumstalotu Saeimas sastāvu.
Kā vienmēr, savu lomu valdības veidošanā veido arī personiskās intereses un ambīcijas.
Rozenvalds tomēr prognozēja, ka „Vienotība” paudīs atbalstu Māra Kučinska izveidotajai valdībai, taču tai ir „ārkārtīgi svarīgi saglabāt savu seju”. It sevišķi tas nepieciešams šajā situācijā, kad iepriekš visas kārtis bija „Vienotības” rokās. „„Vienotībai” bija visas iespējas būt par līderi šajā procesā. Tagad „Vienotība” savas pozīcijas savas vainas dēļ ir zaudējusi un objektīvu apstākļu dēļ ir kļuvusi par otrā līmeņa partiju,” norāda Rozenvalds.
Jau ziņots, ka sarunās par valdības veidošanu “Vienotība” nosauca sešas ministrijas, kuru vadību tā vēlētos uzņemties jaunajā valdībā, arī Tieslietu ministriju, ko iepriekš Solvita Āboltiņa nodēvēja par vienu no "sarkanajām līnijām". Atbildot uz to, Nacionālā apvienība šādu paziņojumu nodēvēja par atriebību.
ZZS un Nacionālā apvienība nepiekrīt "Vienotības" vēlmei vadīt sešas ministrijas, piedāvājot tai uzticēt piecus ministru portfeļus, turklāt nepiedāvājot divas no ministrijām, kuras tā vēlējās - Satiksmes un Tieslietu ministriju.
"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa ceturtdien, 21.janvārī, sacīja, ka partija šo priekšlikumu apspriedīs, bet šobrīd izskatoties, ka “sarkanās līnijas” novilkuši koalīcijas partneri. Par savu atbildi Kučinskim "Vienotības" frakcija lems pirmdien pulksten 9.30.