Ījabs LTV “Rīta panorāmai” atzina, ka veselības ministra Gunta Belēviča (Zaļo un Zemnieku savienība) demisijai būs ietekme uz valdības darbu, bet ne uz tās stabilitāti. Tagad svarīgākais būs, vai izdosies atrast ministru, kas spējīgs kaut ko darīt, nevis tikai sēdēt.
Ījabs LTV norādīja, ka šobrīd nav izprotama politiķu steiga pirmsjāņu noskaņās atrast kaut kādu ministru, un “braukt savos atvaļinājumos uz taizemēm”, lai gan šajā jautājumā nav nekāda pamata steigai, izņemot deputātu nevēlēšanos atgriezties no atvaļinājuma uz kādu ārkārtas sēdi.
Ījabs arī uzsvēra, ka veselības jomai šobrīd nepieciešams profesionāls krīzes menedžeris, nevis tikai cilvēks, kas “orientējas nozarē un gatavs pasēdēt”.
Intervijā Latvijas Radio Ījabs pauda, ka cilvēkiem, kuri paši nāk no veselības nozares, ir problēmas, jo viņi ir tik cieši saistīti, daudzus pazīst un spiesti ar daudziem rēķināties, ka, iespējams, tas ierobežo viņu rīcībspēju. Tāpēc, iespējams, jāmeklē cilvēks, kas spējīgs īstenot reformas un spert nepopulārus soļus.
Ījabs Latvijas Radio arī norādīja, ka veselības nozarē ir daudz spēlētāju un ir spēcīgi lobiji, kas spēj jebkuru sistēmisku reformu apturēt, tāpēc arī reformas tik sarežģīti īstenot.
Jau ziņots, ka Guntis Belēvičs par atkāpšanos no veselības ministra amata pavēstīja piektdien, 10.jūnijā. Viņš atzina, ka ir melojis par vēršanos pēc palīdzības Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot pacientu rindu. Belēvičs apgalvoja, ka ir centies pasargāt ārstu Viesturu Krūmiņu, kurš viņu pieņēmis. Līdz ar šo paziņojumu no amata ir atstādināts Viesturs Krūmiņš, kurš ir Latvijas Onkoloģijas centra galvenais ārsts.
ZZS plāno ministra amatam virzīt Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētāju Andu Čakšu, kura jau piekritusi ieņemt šo amatu. Par viņas apstiprināšanu Saeima varētu balsot jau šonedēļ.