Iespējamie koalīcijas partneri sestdien runāja par izglītības jautājumiem un partiju viedokļos nav nepārvaramu atšķirību, taču vienoties būtu vieglāk, ja būtu skaidrība par koalīcijas aprisēm un to, vai nominētais premjera amata kandidāts Aldis Gobzems saņems pielaidi darbam ar valsts noslēpumu. Viņš pats pieļauj, ka varētu pat atlikt balsojumu par viņa valdības apstiprināšanu un turpinātu strādāt pagaidu valdība, līdz būs skaidrība par pielaidi. Pārējās partijas tam gan nepiekrīt.
Gobzems sola nesamierināties ar situāciju. "Tajā brīdī es aicināšu sabiedrību mosties, jo šāda situācija nav normāla, ja to izmantos kā iemeslu valdības neapstiprināšanai," viņš teica. "Tas nav jautājums par mani, tas ir par ikvienu jaunu politiķi. Tas ir veids, kā jaunos nepielaist pie varas. Es pielaidi dabūšu."
Savukārt “Attīstībai/Par!” valdes loceklis Juris Pūce uzsvēra, ka "KPV LV" nevajadzētu savas neveiksmes izmantot pret valsti.
Tikmēr partiju apvienības “Jaunā Vienotība” priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš uzskata, ka nav saprotams, ko Gobzems grib, lai tauta dara. "Ja nav skaidrības par modeli, man ir bažas, vai tas nav mēģinājums pa sētas durvīm ievest "Saskaņu", teica Kariņš.
"KPV LV" kā savas prioritātes nākamajai valdībai nosaukusi medikamentu cenu samazināšanu, obligātā iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšanu un azartspēļu ierobežošanu.
"Attīstībai/Par!" pirms lēmuma pieņemšanas, vai atbalstīt Gobzemu, vēlas skaidrību par administratīvi teritoriālo reformu, kuru vajadzētu veikt nākamajai valdībai, vienošanos par lēmumu pieņemšanu ideoloģiski atšķirīgos jautājumos un partiju sadarbību Saeimā. Arī "Jaunā Vienotība" uzsver, ka gadījumā, ja tiks likvidēta koalīcijas padome, svarīgi ir vienoties, kā partijas sadarbosies parlamentā un valdībā.
Partiju pārstāvji sestdien pauda cerību, ka Valsts prezidents tomēr atradīs laiku uzklausīt partijas, kā rīkoties situācijā, ja joprojām Gobzemam līdz valdības apstiprināšanai nebūs pielaide darbam ar valsts noslēpumu. Kariņš norādīja, ka Latvija tādā gadījumā var palikt bez NATO informācijas. Gobzems uzsvēra, ka viņa darbībā nav nekas tāds, lai nedotu pielaidi.
Gobzems arī informēja, ka partijām sarunām vajadzēs vairāk laika nekā sākotnēji domāts un no plānotajām desmit sarunu reizēm, vajadzēšot vismaz 13. Šī iemesla dēļ vēlāk kā plānots notiks sarunas par atbildības jomu sadalījumu valdībā. Līdz šim neviena partija darbībai Gobzema valdībā nav pateikusi jā un arī neviena partija nav pateikusi nē.