Viņš sacīja, ka sadzird ārstu neapmierinātību, tādēļ tiksies, lai viņus uzklausītu un saprastu motivāciju, kā arī to, kāds risinājums tiek piedāvāts.
"Svarīgi neļaut panikai pārņemt ne mediķu, ne sabiedrības prātus. Mums jāatrod veids, kā šim visam iziet cauri," sacīja premjers.
Viņš norādīja, ka normālā situācijā nozares ministrs būtu tas, kurš palīdzētu nozarei tikt galā ar krīzi. Tas, ka Pavļuts to nespēj, ņemot vērā Ārstu biedrības prasību, esot nopietns signāls.
Kariņš pieļāva, ka ārstu neapmierinātība var vairoties, ja iekšēji nozares ministrs nav skaidri izrunājis notiekošo ar mediķiem. Premjers uzsvēra, ka jebkura ministra galvenais pienākums ir komunikācija ar nozari. Tādēļ viņu dara bažīgu tas, ka nozares biedrība izceļ tieši komunikāciju kā vienu no ministra problēmām.
Premjers centīsies tikties ar Latvijas Ārstu biedrību jau šodien. Tādējādi pagaidām Pavļuta demisijas pieprasījumu premjers nekomentēja. Viņš arī sacīja, ka bieži "nepauž savu personīgo viedokli".
"Es šobrīd koncentrējos uz darāmo darbu. Mums visiem būtu jākoncentrējas uz to, kas jādara," sacīja Kariņš, aicinot cilvēkus doties vakcinēties, kā arī sakot paldies tiem, kuri to jau ir izdarījuši.
Tikšanās ar Ārstu biedrību paredzēta pulksten 15, un Kariņš Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja, ka šobrīd nepieprasa Pavļuta demisiju, jo vēl nav runājis ar biedrības pārstāvjiem.
Vienlaikus viņš noliedza, ka varētu neprasīt ministra demisiju tikai tāpēc, ka nevēlas apdraudēt valdības stabilitāti, un atgādināja, ka šīs valdības laikā vienreiz jau ir pieprasījis ministra demisiju.
Atbildot uz jautājumu par to, vai stingrie Covid-19 ierobežojumi un mājsēde 15. novembrī tiešām beigsies, Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs informēja – valdības lēmums paredz lokdauna beigšanos 15. novembrī un "zaļā režīma" sākšanos.
Kariņš intervijā sacīja, ka galvenais jautājums ir, kā tieši "zaļais režīms" izskatīsies. Bet ir skaidrs, ka tas paredzēs vairāk pakalpojumu vakcinētajiem un pakalpojumu ierobežojumus – nevakcinētajiem.
KONTEKSTS:
Ņemot vērā Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, Latvijas Ārstu biedrība pieprasīja Pavļuta demisiju. Biedrība aicina valdības vadītāju nekavējoties pārskatīt krīzes vadību valstī un lēmumu pieņemšanā iesaistīt veselības nozares profesionālās organizācijas un ekspertus. Ministrs atzina, ka ir sarūgtināts par demisijas pieprasījumu, un aicināja "kopīgi pārvarēt šo krīzi".
VM šonedēļ plāno valdībai iesniegt pieprasījumu mobilizācijas izsludināšanai mediķiem, un to varētu izsludināt 2. novembrī. Lēmums paredzēts, ņemot vērā krīzes situāciju Latvijas slimnīcās saistībā ar Covid-19 slimnieku skaitu. Privāto ārstniecības iestāžu darbinieki un ārpus nozares esošās ārstniecības personas saņems pavēstes par mobilizāciju. Mobilizētās ārstniecības personas nevarēs atteikties, jo citādi paredzēta kriminālatbildība. To, ka cīņā ar Covid-19 plānots mobilizēt arī privāto medicīnas iestāžu mediķus, VM valsts sekretāre Indra Dreika valdību informēja pirms nedēļas, iepazīstinot ar iecerētajiem soļiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai slimnīcās.
Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.