Covid-19 krīzes pārvarēšana, ekonomikas izaicinājumi, augstākās izglītības reforma, ostu reforma, finanšu sadalīšana iekšlietu, veselības aprūpes un izglītības sistēmai – izaicinājumi, kas valstij ir jāpārvar, uzskata premjers.
Viņaprāt, šīm vajadzētu būt galvenajām lietām, par ko politiķiem domāt. Tomēr Kariņš sacīja, ka Latvijas politikā ir “niķis domāt par amatiem un aizmirst par faktiskiem darbiem”.
Tāpat Kariņš pauda, ka, ja ir pienācis brīdis, kad koalīcijas partneri sāk domāt par amatiem un to maiņu, tad ir jāspēj atrast cits risinājums.
Latvijā šobrīd nav runas par valdības gāšanu, jo koalīcijas partneri vēlas turpināt strādāt kopā, taču citādi sadalīt amatus, sacīja Kariņš.
Viņš norādīja – ņemot vērā, ka Nacionālā apvienība (NA) neatbalsta jaunu ekonomikas ministra amata kandidātu no “KPV LV” frakcijas, tad jāmeklē cits risinājums. Trīs koalīcijas partneri piekrīt tam, ka šo amatu varētu pārņemt NA, divas partijas solīja sniegt atbildi šodien.
Premjers cer, ka kolēģi šo amatu pārdales procesu neievilks, jo tas radīs valstī neskaidrību, kas nav vajadzīga. Pēc viņa domām, Latvijai patlaban ir daudz svarīgāki jautājumi, kas jārisina, taču tā vietā nākas tērēt enerģiju un laiku, lai sadalītu amatus.
Tāpat Kariņš atzīmēja, ka no sava darba nav noguris un viņam patīk koalīcijas kopīgais darbs. Kariņš teica, ka līdz šim koalīcijas partneriem jau izdevies rast kopīgu valodu un veikt vairākas reformas, un viņš ir pārliecināts, ka arī šoreiz izdosies vienoties.
KONTEKSTS:
Premjerministrs ir izdevis rīkojumu par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (Nacionālā apvienība) demisiju. Kariņš rīkojumu izdevis, ņemot vērā Saeimas "KPV LV" frakcijas lēmumu atsaukt savu izvirzīto ekonomikas ministru un balstoties uz Sadarbības līgumā noteiktajiem Ministru prezidenta pienākumiem. Uz laiku līdz jauna ministra apstiprināšanai amatā par ekonomikas ministra pienākumu izpildītāju iecelts zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).
Šādas izmaiņas sekoja pēc tam, kad Vitenbergs, kuru 13. Saeimā ievēlēja no partijas “KPV LV”, nolēma pievienoties Nacionālajai apvienībai. Partijas “KPV LV” valde vēlējās atsaukt viņu no ministra amata, bet Nacionālā apvienība uzstāja, lai Vitenbergs turpināt darbu ministra amatā.
Jau izskanēja, ka “KPV LV” kā vienu no iespējamiem ekonomikas ministra amata pretendentiem apsprieda uzņēmēja Pētera Šmidres kandidatūru. Zināms, ka partija apsprieda divus iespējamos kandidātus ministra amatam un otrais bijis no partijas vidus.