Panorāma

Latvijas delegācija dodas uz Eirovīziju

Panorāma

Durvis atkal vēris operteātris "La Scala"

KPV LV deputāti vēlreiz balsos par J. Vitenberga demisiju

Premjers prasa «KPV LV» frakcijai skaidru nostāju par Vitenbergu ministra amatā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) pieprasījis “KPV LV” frakcijai līdz trešdienas, 12. maija, darba dienas beigām paust skaidru nostāju, vai pēc ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga pāriešanas no “KPV LV” uz Nacionālo apvienību (NA) “KPV LV” frakcija prasa viņa nomaiņu vai nē.

Premjers pirmdien, 10. maijā, pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes medijiem sacīja, ka iepriekš sagaidīja, ka “KPV LV” un NA izrunās domstarpības un pastāstīs pārējiem koalīcijas partneriem, kāds ir iespējamais situācijas risinājums.

“Diemžēl šāds risinājums nav atrasts,” norādīja Kariņš.

Viņš arī atgādināja, ka pirms nedēļas “KPV LV” nerosināja ministra nomaiņu, bet sanāksmes starplaikā viņš no “KPV LV” valdes saņēma vēstuli, kurā partijas valde lūdz Vitenbergu atsaukt no ekonomikas ministra amata.

Kariņš skaidroja, ka šīs koalīcijas valdības sadarbības līgums ir starp Saeimas frakcijām, nevis partiju valdēm, bet ir mulsinoši, ka pienāk ziņas par Vitenberga palikšanu amatā, tad vēlāk pienāk ziņas, ka viņš jānomaina.  

Tāpēc viņš prasa “KPV LV” frakcijai līdz trešdienas darba dienas beigām formulēt viedokli par ekonomikas ministra amatu, un tad,

“balstoties uz šo viedokli, rīkosimies un skatīsimies, ka stabilizēt visas koalīcijas darbu kopumā”.

“KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo sacīja, ka frakcija ķersies pie šī uzdevuma un trešdien nāks klajā ar kādu lēmumu. Viņš arī pauda, ka partijas iekšējos procesus paturēs partijas iekšienē, bet solīja, ka lēmums trešdien būs.  

Arī NA frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars atgādināja, ka koalīcijas līgums ir starp Saeimas frakcijām, un NA uzskata, ka koalīcijas ministru nevar sodīt par vēlmi būt piederīgam citai politiskajai organizācijai, jo ministrs taču nepārgāja uz kādu opozīcijas spēku.

Dzintars arī uzsvēra, ka NA gatava savu ministru Vitenbergu aizstāvēt.

Ja “KPV LV” tāpat kā iepriekš izlems, ka Vitenbergam jāpaliek ministra amatā, “mēs redzam labas iespējas turpināt sadarbību bez izmaiņām koalīcijas līguma ietvaros”, pauda Dzintars.

Savukārt, ja frakcijas lēmums būs cits, “mana prognoze – no koalīcijas līguma atvēršanas izvairīties nebūs iespējams, un tad process būtu sarežģītāks”, taču tā noteikti nebūtu NA prioritāte, norādīja NA frakcijas vadītājs.

Kariņš arī skaidroja, ka gadījumā, ja “KPV LV” prasīs ekonomikas ministra demisiju, “respektējot sadarbības līgumu, man būtu jāprasa viņa demisija, tas paredzēts sadarbības līgumā, un, respektējot līgumu, nekādas izvēles nav”. 

Dzintars savukārt piebilda, ka "tad situācija būtu ļoti sarežģīta, jo būtisks būtu ne tikai frakcijas balsojums, bet arī tas, kuri deputāti atbalsta ministra nomaiņu – vai te nebūs deputāti, kuri “de facto” jau balso kopā ar opozīciju". Tad būtu jautājums, cik taisnīgi būtu neņemt vērā otru deputātu daļu, kas lūdza atbalstīt ministru.

“Tā būtu dziļāka krīze, kāda kopš šīs valdības izveidošanas bijusi, bet ceru, ka mēs līdz tam nenonāksim,” sacīja Dzintars.

Tikmēr Jaunās konservatīvās partijas Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans norādīja, ka prasīt ministra demisiju pēc frakcijas lēmuma ir viens no līguma punktiem, taču ir arī cits aspekts – sadarbības līgumā ir runa par konkrētiem amatiem un atbildības jomām, kuras uzņemas konkrētas partijas. Ja Vitenbergs paliek amatā, bet pārstāvēs NA, tad šajā punktā “būtu nepieciešamas tekstuālas korekcijas”, norādīja Feldmans. Turklāt šīs izmaiņas jāatbalsta visām koalīcijas partijām.

Feldmans arī skaidroja, ka valdībā dažreiz lēmumus pieņem arī demokrātiski balsojot, tāpēc ir nozīme, cik ministru ir katrai partijai.

KONTEKSTS:

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kuru 13. Saeimā ievēlēja no partijas “KPV LV”, nolēmis pievienoties Nacionālajai apvienībai. Neilgi pēc tam partijas “KPV LV” valde paziņoja, ka ir nolēmusi atsaukt Vitenbergu no ministra amata.  Savukārt “KPV LV” Saeimas frakcijas deputāti, izskatot jautājumu par uzticību ekonomikas ministram, atbalstīja Vitenberga darba turpināšanu valdībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti