Pustukša skola
Lēmums Slokas pamatskolu pievienot Jūrmalas Valsts ģimnāzijai uzjundījis emocijas. Īpaši tāpēc, ka šī ir vecākā izglītības iestāde Slokā.
Šajā skolā būtiska ir iekļaujošā izglītība. Mācās čigānu tautības bērni un bērni, kam veselības problēmu dēļ nepieciešams lielāks atbalsts.
“Skolotāji šeit katram pieiet individuāli, man māsas dēliņam ir problēmas ar ausi, ar dzirdi. Skolotājs māk atrast īsto valodu,” pastāstīja skolēna radiniece Revita Bula.
Tikmēr Jūrmalas Izglītības pārvaldes vadītājs Imants Vasermanis norādīja uz sarūkošo audzēkņu skaitu: “Tā ir ļoti laba un patīkama skoliņa, bet
diemžēl skolēnu skaits tur samazinās. Un faktiski skola pret savu kapacitāti ir pustukša.”
Pamatskolā mācās 250 bērnu, bet tā var uzņemt 400.
Tikmēr Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sākuma klasītes mācās bērnudārza ēkā. Tā nav īsti piemērota sākumskolai, un ar laiku tur jāatgriežas bērndārzniekiem. “Tāpēc mēs ejam uz lēmumu, ka apvienojam abas skolas. Slokas pamatskolas ēkā mācītos klases līdz 5. klasei, un jaunajā, renovētajā ģimnāzijas ēkā – vecāko klašu skolēniem piemērotas telpas. Un divās renovētās iestādēs visiem skolēniem tiktu nodrošināta kvalitatīva mācību vide,” skaidroja Vasermanis.
Bažas par eksāmeniem uz ģimnāziju
Vislielākās bažas vecākiem ir par to, kas notiks pēc 6. klases. Lai iekļūtu ģimnāzijā, eksāmenos jāuzrāda labi sasniegumi. Ne visi to spēs. Daudzi pēc pamatskolas apgūst arodu.
“Ne jau visi grib augstāk. No šīs skolas iet uz Bulduru tehnikumu vai uz citām skolām. (..) Es nesaku, ka ģimnāzija būtu slikta, bet mums zūd izvēles iespēja. Un ne visi bērni būs spējīgi iekļūt pēc eksāmeniem ģimnāzijā. Un viņiem būs jābrauc uz tāliem [Jūrmalas] galiem – kā minimums 30–40 minūtes,” pastāstīja skolēnu tētis Nils Matrozis.
“Ja Slokas pamatskolas bērni gribētu mācīties ģimnāzijā, viņi jau sen tur būtu gājuši mācīties. (..) Te ir 20 000 iedzīvotāju, un ir tikai divas skolas, tuvākās skolas ir 10 kilometru attālumā. Tas nav normāli,” sacīja skolas vecāku padomes priekšsēdētājs Ivo Pūris.
To, ka eksāmeni būs jākārto, apstiprina arī pašvaldībā. Tuvākos divus gadus gan vēl ne.
“Protams, visiem viņiem tiks nodrošināta iespēja pabeigt pilnu pamatskolas kursu. Jā, protams, vēlākos gados droši vien būs atlase uz 7. klasi, jo Valsts ģimnāzijai ir savas prasības, neapšaubāmi,” apliecināja Izglītības pārvaldes vadītājs.
Prasīs domes skaidrojumus
Vecāki un skolotāji Jūrmalas domei pieprasa skaidrojumu.
“Kāpēc nevar būt Slokas pamatskola, kurā var mācīties visi bērni, visu tautību bērni ar iekļaujošu izglītību, un skola, kur mācās tie, kas grib būt ārsti un zinātnieki. Un nav nekāda demokrātiska procesa, kur mums pavaicātu, kā mēs redzam savas Slokas pamatskolas attīstību,” sacīja Slokas pamatskolas skolotāja Iveta Kravinska.
“Mēs vāksim parakstus un prasīsim izskaidrojumu. Ķemeros ir liela skola, bet 100 bērni. Ja apvienotu ar Ķemeriem, tad ekonomiskais pamatojums būtu,” sacīja Nils Matrozis.
“Ja nu nekādi nevar un ir jāapvieno, tad ir jāpatur vēsturiskais nosaukums “Slokas Valsts ģimnāzija”,” uzskata bijusī skolas direktore Vija Moisejeva.
Pēc apvienošanas Kauguros, Jūrmalas lielākajā mikrorajonā, darbosies viena latviešu skola – Jūrmalas Valsts ģimnāzija – un divas mazākumtautību skolas. Domes balsojums par skolu apvienošanu paredzēts 17. februārī.