Politiķis atzina, ka ir optimistiski noskaņots par sarunām saistībā ar Saeimas prezidiju. "Pēdējās dienās notiek vairākas oficiālas un neoficiālas konsultācijas par prezidiju. Vienošanās varētu notikt tuvākajās dienās. Pagaidām tā nav bijusi, bet es esmu optimistisks. Mēs savu kandidātu nevirzīsim, jo uzskatām, ka varam vienoties un atrast labāko. Abas [līdz šim nosauktās kandidatūras] - Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība (NA)) un Dagmāra Beitnere-La Galla (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) - ir labas," uzsvēra Pūce.
Komentējot Valsts prezidenta gatavību nominēt premjeru arī situācijā, ja partijas par to vēl nav vienojušās, Pūce norādīja, ka šāds solis ir vērtējams ļoti augstu. "Uzskatām, ka [Artis] Pabriks ir piemērotākais gan valdības darbā, gan starptautiskajos jautājumos. Mēs cenšamies vienoties ar Saeimas frakcijām un vēlamies izveidot pēc iespējas plašāku koalīciju," teica Pūce.
Jautāts par jomām, kurās politiskais spēks vēlētos uzņemtos atbildību, Pūce norādīja, ka pagaidām nav iezīmēti nekādi posteņi, taču "Attīstībai/Par!" gribētu pārraudzību pār kādu no "reformu ministrijām" - Tieslietu, Veselības vai Labklājības ministriju.
KONTEKSTS:
Sarunas par nākamās valdības veidošanu turpinās jau ceturto nedēļu, taču pagaidām vienošanās nav panākta. Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc iepriekšējām sarunām ar visām 13. Saeimā ievēlētajām partijām izvērtēja Alda Gobzema ("KPV LV"), Jāņa Bordāna (JKP) un Arta Pabrika ("Attīstībai/Par!") kandidatūras premjera amatam, bet 26.oktobrī atzina, ka 13.Saeimā ievēlēto partiju darbs pie jaunās koalīcijas veidošanas vērtējams kā neapmierinošs.
Šonedēļ pēc tikšanās ar triju politisko spēku premjera amata kandidātiem Vējonis atzina, ka pēdējās dienās 13.Saeimā ievēlēto partiju sarunās par valdības izveidi vērojams zināms progress. Līdz jaunās Saeimas pirmajai sēdei partijām jāturpina intensīvas konsultācijas, lai panāktu skaidrību par iespējamo koalīciju.
Savukārt ceturtdien Vējonis pavēstīja, ka trešdien, 7.novembrī, varētu nosaukt vienu kandidātu, kuram būs uzdevums izveidot valdību, ja partijas pašas nespēs panākt vienošanos par nākamo koalīciju.