Savukārt iedzīvotāji vākuši parakstus pret “Mežvairogu” darbību un tie iesniegti pašvaldībā.
Nekārtība, sanitāro normu neievērošana un nekvalitatīvs darba – tā, aplūkojot dzīvnieku patversmē „Lācīši” uzņemtās fotogrāfijas, cēsniece Diāna Pipure raksturo situāciju.
Viņa stāsta, ka pēdējo nedēļu laikā par patversmes darbību sūdzējušies vairāki cilvēki, tādēļ arī nolēmusi uzsākt parakstu vākšanu. Par to, lai Cēsu novada pašvaldība liedz iespēju biedrībai „Mežavairogi” apsaimniekot patversmi arī nākamgad, parakstījušies vairāk nekā 300 iedzīvotāji.
“Es pieteicos tur palīdzēt, un es vienu dienu aizgāju. Protams, es biju šokēta. Tur ir netīra grīda. Uz netīrās grīdas ir viena sega, uz tās segas ir otra sega, bet starp tām ir fekālijas. Fekālijas sakaltušas, vēmekļi,” stāsta cēsniece Ņina Martojana.
“Viss bija ļoti netīrs, viss tur smirdēja, acis koda ārā. Un pēc divām nedēļām braucu apraudzīt savu mīluli, bet no mazajiem kaķiem vairs tur nebija nekā. Esot bijuši slimi, visi ir nomiruši,” piebilst cēsniece Anita Gertnere.
Iedzīvotāji uzskata, ka biedrība patversmi apsaimnieko neatbilstoši prasībām. Iesniegumā viņi norāda, ka tur netiek nodrošināta savainoto dzīvnieku veterinārā apskate un palīdzības sniegšana 24 stundas diennaktī, turklāt veselie kaķi tiekot ievietoti pie slimajiem, līdz ar to strauji izplatās dažādas infekcijas slimības.
Pārkāpumus konstatējis arī Pārtikas un veterinārais dienests, norādot, ka patversmē netiek ievērota normatīvajos aktos noteiktā kaķu turēšanas kārtība - šo dzīvnieku skaits vienā voljērā esot par lielu. Tādēļ noteikts, ka līdz novembra beigām šie pārkāpumi jānovērš, taču pagaidām tas vēl neesot izdevies.
Patversmes “Lācīši” darbinieks Rauls Plūme skaidro, ka kaķu patversmē ir pārāk daudz, “tie kaķīši, kas ienāk uz sterilizāciju, viņi šeit kaut kādu laiku pavada un tad tiek vesti atpakaļ, bet tajā brīdī, kamēr viņi šeit atrodas, viņi šeit ir par daudz”.
Pašlaik patversmē ir 21 kaķis un 17 suņi. Rauls Plūme skaidro, ka apsaimniekotājiem ir iecere līdz šim neizmantoto patversmes ēku pārbūvēt par kaķu māju, kas būtu labākais risinājums, taču pagaidām to nevarot realizēt, jo nav zināms, vai „Mežavairogi” „Lācīšos” saimniekos arī nākamgad.
Darbinieki uzsver, ka kārtība patversmē tiek uzturēta, bet tā kā ikdienā viņi uzņem arī apmeklētājus, dažkārt visus pienākumus uzreiz nevarot paveikt. Viņi skaidro, ka arī par sanitārajiem apstākļiem „Lācīšos” tiek domāts un dzīvnieki tiek ārstēti, lai gan tas neesot viegls uzdevums, jo teju 70% no ielas nākušo kaķu sirgst ar hroniskām, pat neārstējamām slimībām. Šo situāciju patversmes apsaimniekotāji skaidroja arī Cēsu novada pašvaldībā, kur vēl tikai lems, vai arī nākamgad turpināt sadarbību ar biedrību „Mežavairogi ”.