Partijas līderis Vidzemē būs LRA valdes loceklis un premjerministra amata kandidāts Edvards Smiltēns, Kurzemē - 12. Saeimas deputāte, LRA valdes priekšsēdētāja un Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga, Rīgā - juriste Ieva Brante, Latgalē - 12. Saeimas deputāts Juris Viļums un Zemgalē - 12. Saeimas deputāte Inga Bite.
"LRA raksturīga ar to, ka mēs nemēģinām iekarot Saeimu ar lielu naudu vai kādām rokzvaigznēm. Mums ceturtā daļa ir pašvaldību vadītāji, pašvaldību deputāti, ceturtā daļa mums ir cilvēki vecuma diapazonā no 30 - 40 gadiem. Mums ir ļoti svarīgi lai nāktu arī jauna politiķu paaudze iekšā, kopumā puse no šiem kandidātiem nav iepriekš startējuši vēlēšanās," stāstīja Smiltēns.
Apvienības valdes priekšsēdētāja Kleinberga pastāstīja, ka sarakstos ir vairāki atpazīstami ārsti − Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, ģimenes ārsts Māris Nātra, kurš aktīvi iestājās pret e-veselības ieviešanu. Tāpat sarakstos ir 16 juristi, piemēram, starptautisko tiesību doktors, Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes prodekāns Jānis Grasis, tiesību doktors, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas un Biznesa augstskolas "Turība" pasniedzējs Jānis Rušenieks un citi.
Visos piecos sarakstos kopā LRA pārstāv arī 17 ekonomisti, starp tiem ir Aivars Veiss, bijušais Valsts kases vadītājs, šobrīd uzņēmējs. Sarakstos ir arī inženierzinātnes lauka pārstāvji, tostarp arī tehnisko zinātņu doktors Jānis Mārciņš. Izglītības nozari pārstāv 12 cilvēki, arī Airisa Šteinberga – psiholoģijas doktore, Rīgas Tehniskās universitātes Humanitārā institūta Inženierpedagoģijas un psiholoģijas katedras asociētā profesore.
Tāpat sarakstos ir mūziķi, piemēram grupas “Pienvedēja piedzīvojumi” līderis Māris Žigats un grupas “Bez PVN” dalībnieks Guntis Rasims.
Kleinberga no saraksta izcēla arī uzņēmuma “Brīvais vilnis” izpilddirektoru Māri Trankali, Lauku atbalsta dienesta Zemgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāju Viesturu Reinfeldu, restorānu tīkla “Double Coffee” īpašnieku Andreju Ņilovu, lielas labdarības organizācijas "Palīdzēsim viens otram" vadītāju Ediju Piparu un Policijas koledžas izveidotāju un bijušo vadītāju, pulkvedi un juristu Aigaru Evardsonu.
Partiju apvienības priekšrocība esot plaša pārstāvniecība pašvaldībās, tāpēc LRA sarakstos ir vairāk nekā 25 Latvijas pašvaldību vadītāji vai deputāti, piemēram, Guntis Gladkins – Rūjienas novada pašvaldības priekšsēdētājs, Liepājas vicemērs Ģirts Kronbergs, Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Dadzis, Jēkabpils domes deputāts un autosportists Mārtiņš Svilis, Kandavas domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule un Kārsavas novada pašvaldības izpilddirektors Toms Vorkals.
LRA par prioritātēm izvirzījusi valsts atbalstu vājāk attīstīto teritoriju izaugsmei, pieejamu sabiedrisko transportu, pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi un izglītību, ceļu sakārtošanu un citus labumus reģionos.
Lai paaugstinātu iedzīvotāju dzīves līmeni, LRA plāno:
- Ar iedzīvotāju ienākumu nodokli neapliekamā minimuma noteikšanu minimālās algas apmērā.
- Tiesības atraitņiem saņemt 50% no aizgājušā laulātā uzkrātās pensijas ne mazāk kā piecus gadus.
- Pensiju otrā līmeņa mantošanu.
- Pensiju neaplikšanu ar nodokli līdz minimālās algas apmēram.
- Autoceļu ekspluatācijas nodokļa atcelšanu privātpersonu vieglajiem transportlīdzekļiem.
- Nekustamā īpašuma nodokļa ierobežošanu vienīgajam mājoklim.
- 12% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes ieviešanu sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem.
- 12% PVN likmes saglabāšanu tūrisma pakalpojumiem.
- 5% PVN medikamentiem.
- Atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.
- Mikrouzņēmumu nodokļa atjaunošanu 9% apmērā un citus pasākumus.
LRA satraucas arī par Latvijas drošību, kuru garantē NATO atbalsts. Tāpat paredzēts strādāt, lai apturētu Latvijas depopulāciju.
Partiju apvienība vēlas atklātu Valsts prezidenta ievēlēšanu, kā arī sabiedrības iesaisti prezidenta izvēlē, e-vēlēšanu sistēmas ieviešanu ārvalstīs dzīvojošajiem pilsoņiem, bijušās Valsts drošības komitejas arhīvu materiālu atvēršanu. Tāpat LRA rosina 2% pašvaldību budžeta nodot iedzīvotāju izlemšanai par prioritāri risināmiem jautājumiem.
KONTEKSTS:
13.Saeimas vēlēšanas notiks 6.oktobrī. Saeimas vēlēšanās visvairāk deputātu ievēlēs no Rīgas (35 deputātus) un Vidzemes apgabaliem (25 deputātus). Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalos katrā ievēlēs 14 tautas pārstāvjus, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā - 12. Diasporas latviešu balsis pieskaitīs Rīgas apgabalam.