Amerikāniete Alisa Caturova jau astoņus mēnešus - kopš šī mācību gada sākuma - Rēzeknes novada un vairākas pilsētas skolās māca angļu valodu. Alisai ir grāds politoloģijā, tomēr interese par Austrumeiropu rosinājusi pieteikties Fulbraita stipendijai un strādāt par īstermiņa mācībspēku.
"Pasniegšana ir labs vieds, kā izjust man interesējošās pasaules daļas kultūru. Braucot uz šejieni, man bija vairāki mērķi.
Es vēlējos palīdzēt cilvēkiem. Kā arī izjust, kā ir dzīvot vienai pašai citā kultūrā. Tā bija smaga, bet gandarījumu nesoša pieredze," atzina Fulbraita stipendiāte.
Šī mācību gada laika amerikāniete novērojusi, ka skolēniem lielākās grūtības sagādā pareiza angļu valodas izruna un valodas barjeras pārvarēšana, jo nodarbībās lielākais uzsvars tiek likts uz gramatikas un rakstiskiem uzdevumiem. Strādājot ar 12.klases skolēnu grupiņu, viņa rosina jauniešus uz diskusiju un izteikt savu viedokli.
"Tā ir ļoti laba iespēja, jo viņai ir pareiza izruna, kas netiek mācīta skolā. Runājot angļu valodā ar pārējiem, tu papildini sava vārdu krājuma zināšanas. Un šīs nodarbības ir ļoti vērtīgas, manuprāt," uzskata Maltas vidusskolas 12.klases skolniece Evija Laizāne.
"Vienmēr ir labāk, ka tu mācies no cilvēka, kurš ir valodas nesējs. Viņš saprot visas nianses," piebilda Maltas vidusskolas 12.klases skolnieks Vladislavs Jahnovecs.
Alisa Caturova pieļauj, ka dažs varbūt kautrējās runāt viņas priekšā. "Bet vēlāk, pusgada laikā, viņi sāka atvērties un šobrīd jūtas ērtāk runāt. Daži pat ārpus stundām lūdz man papildu palīdzību."
Maltas vidusskolā šāds skolotāju palīgs darbojas pirmo reizi. Lai gan amerikāniete ar skolēniem strādā vien vienu dienu nedēļā, tomēr arī tas ir liels pluss, jo skolēnu vidū tiek iedzīvināta praktiskā angļu valoda.