"Vakances aizpildās, un jāsaka tā, ka ļoti daudz kur skolās direktori ir izvērtējuši esošos resursus. Ir ļoti daudzi pedagogi, kas var mācīt arī citus priekšmetus, bet tas nebija nepieciešams. Līdz ar to iekšējo resursu izvērtēšana bija prioritārais," teica Pēterkopa.
Viņa norādīja, ka ir zināmi vismaz trīs gadījumi, kad vecāki pieņēmuši lēmumu atgriezties savā iepriekšējā – pedagoga profesijā.
Runājot par epidemioloģisko situāciju, pašvaldības pārstāve klāstīja, ka vairāk ar Covid-19 saslimst bērni 1.–6. klašu grupā, bet 7.–12. klašu grupā saslimšanas gadījumu ir krietni mazāk vai noteiktās klašu grupās nav vispār.
Tāpat viņa atzina, ka pirmais mācību gada pusgads, kas noslēgsies jau pēc trim nedēļām, Rīgas izglītības iestādēs bijis izaicinājumu pilns, jo skolām bija jāievēro "drošības protokols", jāorganizē Covid-19 testu veikšana nevakcinētajiem skolēniem, kā arī jādomā par jaunā mācību satura ieviešanu.
"Līdz ar to jāsaka tā, ka šis laiks bijis izaicinājumu pilns gan skolu direktoriem, pedagogiem, gan, protams, arī vecākiem," sacīja pašvaldības pārstāve, atzīstot, ka
vissarežģītākā situācijā bijuši lielo skolu direktori, organizējot mācību procesu, klašu grupu nepārklāšanos un arī ēdināšanu atbilstoši noteiktajām prasībām.
Runājot par lielākajiem izaicinājumiem nākamajā mācību pusgadā, Pēterkopa uzskata, ka vairāk ir jārunā par jaunā mācību satura ieviešanu.