4. studija

Kopš oktobra nav iespējams apturēt dzīvokļa applūdināšanu!

4. studija

4. studija

Vardarbība ģimenē: harmoniska mājsēde diemžēl neizdodas

Rīgas dienesti novēro: Pandēmijas ierobežojumi vairo spriedzi ģimenēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Pandēmijas laikā noteiktie ierobežojumi, attālinātās mācības un darbs no mājām vairojis sociālo spriedzi un konfliktus ģimenēs, novēroja Rīgas pašvaldību policija un bērnu un jauniešu krīzes centrs.

Pērn pašvaldības policija risināt ģimenes skandālus steigusies par 5% vairāk nekā 2019.gadā. Viskarstākais laiks bijis aprīlis un septembris. Zinību mēnesī izsaukumu skaits palielinājies par 30%. Tas liecinājis – cilvēki nav spējuši tikt galā ar savām emocijām, jauniem sadzīves apstākļiem pandēmijas ierobežojumu laikā. No ģimenēm likuma sargi izņēmuši vairāk nekā 50 bērnu, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

“Viennozīmīgi var teikt, ka ģimenēs ir augusi šī sociālā spriedze, jo īpaši, kad bērni mācās no mājām, vecāki strādā no mājām un, ja dzīvoklī nav lielu platību, kur nodrošināt šo telpu, lai viens var mācīties, otrs strādāt vai kāds grib kaut kur atpūsties, tad sanāk, ka kāds kādam pa dienu traucē un, protams, ka veidojas šī sociālā spriedze,” skaidroja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

“Rudens periods bija ļoti smags. Skaitliski bērnu skaits nebija lielāks, bet gadījumi bija daudz smagāki, jo ģimenēs saasinājās tādas situācijas, kas līdz šim problēmas nesagādāja,” stāstīja Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienības “Krīzes centrs” vadītāja Gundega Zvaigzne.

Pērn krīzes centrā nonākuši vairāk nekā 200 dažāda vecuma bērnu. Jaunākajam bijuši vien desmit mēneši.  

“Dažādi vardarbības veidi, lielākoties - emocionālā, ir arī fiziskā bijusi. Pamešana novārtā, kad vecākiem nav laika pievērsties bērnam. Risina savas problēmas,” stāstīja Zvaigzne.  

Pusaudžu resursu centrā stāstīja, ka bieži vien bērni paši meklē palīdzību, ja saviem spēkiem nespēj paši tikt galā ar emocionālo slogu, kādu nesušas ar vīrusu saistītās pārmaiņas.

Kad tika atvērts konsultatīvais tālrunis  - 25 737 363 - speciālistu palīdzību lūguši ne tikai pusaudži, bet arī viņu vecāki.

Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa stāstīja, ka “jaunieši zvana ar ļoti dažādām problēmām. Līdzīgi, kā viņi vēršas centrā pie mums pēc palīdzības. Tā ir trauksme, depresija, nomāktība. Tā ir arī pašsavainošanās, diemžēl”.  

“Šobrīd tā nomāktība ir ļoti cieši saistīta arī ar šā brīža situāciju, jo pusaudži jau labu laiku mācās attālināti un viņi ir sociāli izolēti. Daudziem ir ierobežoti viņu hobiji un aktivitātes, kas līdz šim viņiem ir bijušas ļoti svarīgas, bet tas, ko mūsu speciālisti cenšas pateikt - ka tas pāries,” stāstīja Dambiņa.

Rīgas pašvaldības policijā novērojuši jaunu tendenci - cilvēki, kuri pandēmijas laikā zaudējuši darbu, par dzīvesbiedra agresijas un vardarbības gadījumiem policijai neziņo, jo baidās palikt vispār bez ienākumiem.

Tikmēr Rīgas pašvaldības krīzes centrā šis gads iesācies ar pozitīvu tendenci – šomēnes tajā nogādāts tikai viens bērns.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti