Ceturtdien Rīgas domes Piketu, sapulču, gājienu pieteikumu izskatīšanas komisija izvērtēs pieteikumus 16.marta pasākumiem
Rīt izskatīs visus pieteikumus un tiesībsargājošo institūciju atzinumus par 16.martā iecerētajiem pasākumiem un izmantos pērn pieņemtos likuma grozījumus, kas ļauj pašvaldībai ierobežot vienlaicīgu pasākumu rīkošanu un skaņas aparatūras izmantošanu.
Pasākumos, kas pieteikti vienlaicīgi vienā vietā, varētu ierobežot iespējas izmantot skaņas aparatūru, vienlaicīgi pieteiktos pasākumus pie Brīvības pieminekļa varētu „atbīdīt tālāk, lai attālums būtu lielāks” un arī pie Brīvības pieminekļa varētu uz laiku ierobežot iespējas izmantot skaņas aparatūru.
Par šādām iespējām Ušakovs pārliecinājās, trešdien tiekoties ar Valsts policijas vadību. Ušakovs norādīja, ka kopā ar policiju secināts, ka pasākumus labāk saskaņot, nevis aizliegt, jo tad tos var kontrolēt.
Mērs arī atzina, ka arī domes iespējamos lēmumus par ierobežojumiem varētu apstrīdēt tiesā, tad viss būs atkarīgs no tiesas lēmuma.
Šogad 16.martā Brīvības pieminekļa apkaimē pieteikti trīs latviešu leģionāru piemiņas pasākumi. Divos pasākumos pie Brīvības pieminekļa un Doma laukumā plāno pulcēties arī leģionāru pretinieki.
Pērn 16.martā tā dēvētie antifašisti pie Brīvības pieminekļa izvietoja skaļruņus un atskaņoja padomju laika dziesmas. Šāda rīcība izraisīja sašutumu un emocionālu reakciju leģionāru atbalstītāju vidū, taču Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins norādīja, ka šādu rīcību saskaņojusi Rīgas dome. Pēc tam grozīts likums, kas ļauj pašvaldībai ierobežot skaņas izmantošanu un vienlaicīgus pasākumus.