Pašlaik no Rīgas budžeta brīvpusdienas tiek apmaksātas 5. - 12. klašu skolēniem, kam atvēlēti 14 miljoni eiro. 1.- 4. klašu skolēniem brīvpusdienas finansē valsts, un tas izmaksā sešus miljonus eiro, norādīja Burovs.
Rīgas mērs mudina diskutēt par situāciju Rīgā ar ēdināšanu par brīvu vidusskolā. “Vai visiem mums nepieciešama ēdināšana par brīvu? Man, manam bērnam nav nepieciešama ēdināšana par brīvu. (..) Ēdināšanu par brīvu vajadzētu saglabāt daudzbērnu ģimenēm, protams, trūcīgajiem un maznodrošinātajiem,” pauda Burovs.
Naudu, kas tādējādi atbrīvotos, varētu novirzīt izglītībai, skolotāju algām, apdrošināšanai un skolu tehniskajam nodrošinājumam.
Attiecībā uz uzlabojumiem izglītības sistēmā Burovs norādīja, ka pašvaldības rokās būtu izveidot programmu skolotāju profesijas prestiža celšanai. Tajā varētu būt pieejami granti, kursi, dienesta dzīvokļi skolotājiem, darba apstākļi, algas, apdrošināšana. “To vajadzētu darīt valstij. Bet sēdēt visu laiku un teikt, ka tas ir valsts pienākums, bet pašiem sēdēt krūmos, tas nav pareizi,” sacīja Burovs.
Savukārt taujāts par izmaiņām attiecībā uz atlaidēm Rīgas sabiedriskā transportā Rīgas mērs noliedza iespēju šajā sasaukumā mainīt esošo kārtību.
KONTEKSTS:
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvājusi uzticēt pašvaldībām 1.-4. klašu skolēnu brīvpusdienu nodrošināšanu, savukārt iepriekš šim mērķim atvēlēto valsts budžeta dotāciju 20 miljonu eiro apmērā novirzīt ministrijas prioritātēm, tai skaitā pedagogu algām.
Pašlaik sākumskolas skolēnu brīvpusdienas visās skolās dotē IZM, bet pašvaldības savu iespēju robežas tās nodrošina citu klašu skolēniem. Valsts budžeta finansējums brīvpusdienu nodrošināšanai 2019. gadam ir 19 681 416 eiro, vienam bērnam dienā atvēlot 1,42 eiro.