Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes loceklis Ervīns Straupe pastāstīja, ka iedzīvotāji var noskaidrot remonta izmaksas. "Ja tās ir mazākas par 9999 eiro bez PVN, tā ir summa, ko RNP var noslēgt ar iedzīvotāju izvēlētu uzņēmumu," viņš skaidroja.
Iedzīvotājiem ir jāvēršas pie apsaimniekotāja, jo viņu rīcībā ir jābūt informācijai par aptuvenajām lifta remontdarbu izmaksām. Tad pašiem iedzīvotājiem jāsasauc kopsapulce vai jāveic iedzīvotāju aptauja, un, ja summa ir zem 10 tūkstošiem eiro, tad paši iedzīvotāji var meklēt lifta remontdarbu veicēju.
"Kā risinājums no manas puses – iedzīvotājiem ir jāsavācas kopā, jānodibina biedrība. Attiecīgi vai nu jāsamierinās ar to, kā RNP piedāvā risināt jautājumus, vai arī jāizvēlas cits, privāts apsaimniekotājs," norādīja Straupe.
KONTEKSTS:
Kriminālprocess saistībā ar Rīgas pašvaldības uzņēmumu “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sākts par krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Lietā sākotnēji tika aizturētas divas personas, tostarp firmas “Liftu alianse” īpašnieks Igors Babkins, ar kura firmu RNP ir 8,3 miljonu eiro līgums. Pēc tam aizturēja vēl piecus RNP darbiniekus.
Liftu apkalpošanas darījums par skandālu izvērtās pērn, kad RNP konkurentu apšaubītā procedūrā lēma līgumu uzticēt šai firmai ar dažiem darbiniekiem. Šo apjomīgo līgumu ar RNP noslēdza pēc tam, kad iepirkums par liftu apkopi beidzās bez rezultāta konkursa augsto prasību dēļ. Nosacījumiem neatbilda arī “Liftu alianse”, taču uzņēmums tiesības labot liftus ieguva sarunu procedūrā.
Bijušais RNP vadītājs uzskata, ka “Liftu alianse” tiesības labot liftus ieguva godīgā ceļā. Tomēr Iepirkumu uzraudzības birojs norāda, ka sarunu procedūrā konstatēts administratīvais pārkāpums, jo “Liftu alianses” apgrozījums neatbilda nolikuma prasībām.