Panorāma

Bērni slimi – saaukstēšanās vai Covid-19?

Panorāma

"Pasažieru vilciens" mainīs nosaukumu

"Rīgas satiksme" no bijušās valdes grib piedzīt 1,5 miljonus

«Rīgas satiksme» prasīs piedzīt no bijušajiem valdes locekļiem vismaz 1,5 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

SIA “Rīgas satiksme” cels prasību pret četriem bijušajiem valdes locekļiem vismaz 1,5 miljonu eiro apmērā, taču prasības summa līdz iesniegšanai tiesā vēl tiks precizēta, paziņojumā medijiem informēja Rīgas dome.

Rīgas pašvaldības izpilddirektora pienākumu pildītāja Iveta Zalpētere, būdama uzņēmuma “Rīgas satiksme” kapitāla daļu turētāja pārstāve, nolēma, ka prasība tiks celta pret bijušajiem valdes locekļiem, kuri uzņēmuma valdē darbojušies laika periodā no 2010. gada līdz 2018. gada decembrim.

28 ar «Saskaņu» saistīti «Rīgas satiksmes» konsultanti. Kas viņi ir?

28 ar «Saskaņu» saistīti «Rīgas satiksmes» konsultanti. Kas viņi ir?

Pēc “De facto” aprēķiniem, 28 cilvēki, ar ko "Rīgas satiksme" pēdējos gados slēgusi līgumus, tieši vai pastarpināti ir saistīti ar “Saskaņu”, Nilu Ušakovu vai Rīgas domes struktūrām, kur strādājušie par konsultantu darbu saņēmuši gandrīz 600 000 eiro. Starp konsultantiem ir arī žurnālisti.

Prasības pamats ir saistīts ar 16 fiktīvu konsultantu nodarbināšanu, par kuriem  SIA “Rīgas satiksme”  padomes piesaistītais Jāņa Kārkliņa advokātu birojs ir pārliecināts, ka ir pietiekami pierādījumi civiltiesiskā kārtā pieteikt prasību un prasīt zaudējumu atlīdzību.

Par iespējamu fiktīvu konsultantu nodarbināšanu prasība tiks celta pret bijušo “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu, kā arī bijušajiem “Rīgas satiksme” valdes locekļiem: Irinu Feļdmani, Andreju Požarnovu un Inesi Švekli, kuri ir parakstījuši dokumentus šo konsultāciju līgumu ietvaros.

Požarnovs LTV plašus komentārus nesniedza, vien norādot, ka viņam vispirms jāiepazīstas ar lēmumu.  

Paredzams, ka amatpersonu skaits, pret kurām tieši vai pastarpināti tiks vērsta zaudējumu piedziņa, vēl tiks papildināts.    

Iveta Zalpētere: Par prasību pret bijušajiem “Rīgas satiksmes” vadītājiem
00:00 / 01:14
Lejuplādēt

Attiecībā uz visiem konsultāciju līgumiem, kuri kopumā ir 46, kā arī pārējām lietām, kuras jau šobrīd izmeklē gan Valsts policija, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs,  “Rīgas satiksme” lūgs uzņēmumu atzīt par cietušo personu, lai prasītu tiesībsargājošām iestādēm vērtēt visu 11 valdes locekļu atbildību, kuri uzņēmuma valdē ir darbojušies laika periodā no 2010. gada līdz 2018. gada decembrim un attiecīgi veikt zaudējumu piedziņu.

Prasība tiesā tiks iesniegta līdz 2020. gada 17. septembrim.

Zalpētere, jautāta, vai šī varētu būt lieta, kur tiešām būs notiesājoši spriedumi, sacīja: “Es pieņemu, ka noteikti, jo tāpēc arī šobrīd tiek celtas prasības pret četriem cilvēkiem, kas bija valdē, un tie pierādījumi ir pietiekami juridiski korekti un manā ieskatā pārliecinoši. Attiecībā pret pārējiem – tur tas ceļš ir mazliet garāks. Varbūt pret viņiem būs pierādījumi civilprocesa ietvarā.”  

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas ar pirmdien pieņemto lēmumu “Rīgas satiksmē” ir izdarītas izmaiņas arī esošajā struktūrā -  likvidēti visi septiņi līdzšinējie direktoru amati.

Un gaidāms, ka tiks izvērtēta atbildība visām tām amatpersonām, kuras laikā no 2010. līdz  2018. gada beigām ir bijušas “Rīgas satiksmes” valdē.

KONTEKSTS:

Pēdējos gados "Rīgas satiksme" noslēgusi vairākus simtus līgumu ar aptuveni 60 privātpersonām. Informācija par šiem visiem līgumiem nokļuvusi LTV raidījuma “De facto” rīcībā. Pēc “De facto” aprēķiniem, 28 no viņiem tieši vai pastarpināti saistīti ar “Saskaņu”, Nilu Ušakovu vai Rīgas domes struktūrām, kur strādājušie par konsultantu darbu saņēmuši gandrīz 600 000 eiro

Leona Bemhena vadītā "Rīgas satiksmes" valde atkāpās no amata 2018. gada 13. decembrī, kad KNAB sāka kriminālprocesu par uzņēmuma veiktajiem iepirkumiem.

Advokātu biroja “Novius” slēdzienā par “Rīgas satiksme” valdes darbību un atbildību tika norādīts, ka “Rīgas satiksmes” bijušo valdes locekļu darbā saskatāmi iespējami pārkāpumi, kurus krietns un rūpīgs saimnieks nedrīkstētu pieļaut. Kā piemērs “Novius” atzinumā ir minētas augstās konsultāciju izmaksas. 

Bet toreizējais SIA "Rīgas satiksme" kapitāldaļu turētājs un Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks arī pēc advokātu biroja SIA "Novius" sniegtā atzinuma pirms gada paziņoja, ka neredz pamatu vērsties tiesā ar regresa prasību pret bijušo "Rīgas satiksmes" valdi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti