Martinsons atrodas apcietinājumā nepilnus četrus mēnešus - kopš pērnā gada 12. decembra. Līdzšinējie lūgumi par drošības līdzekļa maiņu tika noraidīti. Drošības līdzekļa maiņa Martinsonam prasīta arī janvārī, taču tika noraidīta. Tiesnese Dina Suipe toreiz aģentūrai LETA to pamatoja ar bažām, ka Martinsons varētu ietekmēt izmeklēšanu.
Vidzemes priekšpilsētas tiesa otrdien apcietinājumu nolēma aizstāt ar drošības naudu.
Šīs dienas lēmumu nedz tiesnese, nedz uzraugošais prokurors nekomentēja. Martinsons pēc tiesas sēdes bija nerunīgs. "Es neko nekomentēšu – prasiet advokātam," noteica Martinsons.
"Ne uzņēmējam Mārim Martinsonam, ne viņa advokātiem joprojām nebija sniegta informācija, kas tieši ir uzņēmējam inkriminētais pārkāpums un kādēļ viņš būtu jāpatur apcietinājumā. Kriminālprocesa virzītājs līdz pat šim brīdim nav izklāstījis, kā Martinsons būtu varējis atbalstīt kukuļdošanu amatpersonai, ja tā arī nav skaidrojuma, kura amatpersona šo kukuli būtu saņēmusi," norāda Vilemsons.
Martinsons pilnībā noraida jebkādus pārkāpumus vai nelikumīgas darbības, piebilda viņa pārstāvis.
Ieslodzījumu Martinsons varēs atstāt, ja mēneša laikā par viņu tiks iemaksāts pusmiljons eiro. Turklāt drošības naudas iemaksātājam jāuzrāda legāla līdzekļu izcelsme.
Šī ir otrā reize, kad Latvijas tiesu praksē tiek piemērota tik liela drošības nauda. Iepriekš šādā pat apmērā tā piemērota "Trasta komercbankas" likvidācijas lietā apsūdzētajam Mārim Sprūdam.
KONTEKSTS:
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) decembra otrajā nedēļā pārsteidza ar sešām aizturēšanām, kas, kā vēlāk izrādījās, ir trīs "Rīgas satiksmes" daudzmiljonu iepirkumu lietā. Aizturēto vidū bija arī politiķiem pietuvinātais uzņēmējs Martinsons, kuram tiesa pērn decembra pirmajā pusē kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.
Martinsona pārstāvis Vilemsons ne reizi vien tiesu iepriekš lūdza atcelt uzņēmējam piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu. Advokāts pauda viedokli, ka Martinsonam piemērotajam drošības līdzeklim apcietinājumam nav pamata, tāpēc iesniegta sūdzība Eiropas Cilvēktiesību tiesā.
KNAB kriminālprocesu pērn rudenī sāka par Rīgas domes un "Rīgas satiksmes" amatpersonu kukuļošanu vairāk nekā 270 miljonu eiro vērtā tramvaju, trolejbusu un autobusu iepirkumā. Tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana. Raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka KNAB tur aizdomās Martinsonu par kukuļos maksātās naudas legalizēšanas organizēšanu.