Rīgas transportā tagad gan bargāki sodi, gan apsardze kontroles reidos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

No piektdienas stājas spēkā bargāki sodi Rīgas sabiedriskā transporta „zaķiem” jeb bezbiļetniekiem. Papildus no šī mēneša līdzi kontrolei reidos dodas arī apsardze vai policija. Iedzīvotāji ir neizpratnē un sociālajos tīklos protestē gan pret dārgajām cenām, gan apsardzi.

Par braucienu bez e-talona tagad ir jāmaksā četras reizes vairāk jeb 20 eiro iepriekšējo piecu eiro vietā. Tas ir vēl viens veids, kā „Rīgas satiksme” cīnās ar pasažieriem, kas par braucieniem nemaksā.

 Sabiedriskā transporta pasažieri pauž neizpratni par „Rīgas satiksmes” lēmumu papildu kontrolei reidos sūtīt arī apsardzi vai policiju. Neapmierinātību iedzīvotāji aktīvi pauž sociālajos tīklos. Piemēram, Olafs Kublinskis raksta: „Uzrāvos uz kontroles kopā ar „Koblenz” apsardzi… Bez variantiem.”

Citi uzdod jautājumus: „ „Rīgas satiksme”, sakiet, vai biļešu cenā iekļautas „Koblenz” apsardzes pakalpojumu izmaksas, kas pavada kontrolierus?”

„Apsardze neko nedrīkst darīt, tikai palūgt izkāpt, jo prasīt cilvēku privātos datus viņi nevar. Kopumā – kārtējā bezjēdzīgā tērēšana,”  raksta vēl kāds interneta lietotājs.

„Zaķi” ir izveidojuši arī interneta mājas lapu bezbiļetnieks.lv un kontus sociālajos tīklos, kuros viņi dalās ar informāciju, kura maršruta sabiedriskajā transportā dežūrē kontrole ar apsardzi.

Pašlaik kopā ar kontroli sabiedriskajā transportā iekāpj arī apsargs vai policists, kuram pie sāna ir steks, un, kamēr kontrolieri  pārbauda pasažieru e-talonus, apsargs vēro pasažierus, liekot neērti justies arī tiem, kas godprātīgi par braucienu samaksājuši.

Neizpratni pauž arī citi rīdzinieki, kas pieturā gaida savu transportu.

  „Visu laiku ar kontroli kopā ir apsargi, tas ir regulāri redzēts tagad. Man kā jaunietim bija doma - ko viņi vispār dara kopā ar kontrolieriem? Es uzskatu, ka kontrolieris kopā ar apsargu, - tas ir mazliet dīvaini,” saka kāds pasažieris.

„Es nezinu, nu varbūt viņiem vajag. Varbūt viņi jūtas apdraudēti, ka viņiem vajag vēl apsardzi. Bišķiņ’ baisi. Priekš kam tas vajadzīgs?” piebilst pasažiere Laura.

Neizpratne ir no tiem pasažieriem, kas brauc negodprātīgi, pārējiem nav par ko satraukties, tā uzskata „Rīgas satiksmes” preses sekretārs Viktors Zaķis. Viņš arī stāsta, ka lēmums par apsardzes un policijas sūtīšanu reidos kopā ar kontrolieriem pieņemts biļešu kontrolieru drošības dēļ. Viens no iemesliem ir arī stingrāka cīņa ar bezbiļetniekiem kopš braucienu cenu celšanas.

 „Tas lielā mērā ir saistīts ar jautājumiem par drošību sabiedriskajā transportā. Ir diezgan bieži arī sūdzības par bezpajumtniekiem, par smakām, arī par huligānisku rīcību. Arī mūsu pašu kontrolieri šad tad ir cietuši no vardarbības sabiedriskajā transportā, tas arī nav noslēpums. Šī iemesla dēļ mēs esam pieņēmuši lēmumu, ka no 1.februāra kontrolieri dodas reidos kopā vai nu ar apsargu, vai policistu,” skaidro Zaķis.

Apsardzes saistība uz biļešu cenu kāpumu Zaķis komentē, norādot, ka „visu vienmēr, protams, var saistīt, tas ir arī viens, bet, teiksim tā – tas ir viens no iemesliem, bet nebūt ne galvenais”.

Patlaban „Facebook” lapā „Saki nē biļešu cenu paaugstināšanai” seko teju seši ar pusi tūkstoši iedzīvotāju, lapā „Bezbiļetnieks” vairāk nekā divi tūkstoši „Facebook” lietotāju.

No piektdienas par braucienu bez e-talona būs jāmaksā 20 eiro, savukārt, ja  sodu maksās ar pārskaitījumu, tie būs jau 30 eiro.

„Rīgas satiksme” apsardzes firmas „Koblenz” darbiniekiem par reidiem maksā sešus eiro un deviņdesmit centus stundā.  

Jau vēstīts, ka no šā gada 1. februāra braukšanas maksa ”Rīgas satiksmē” pieaugusi no 60 centiem līdz 1,15 eiro par braucienu. Galvaspilsētas vadība straujo cenu pieaugumu pamatoja ar valdības atteikšanos piešķirt ”Rīgas satiksmei” valsts budžeta dotāciju 15 miljonu eiro apmērā.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti