Rosina uzrādīt apsūdzības par Covid-19 vakcinācijas viltošanu divās privātās medicīnas iestādēs Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Valsts policija (VP) rosinājusi prokuratūru uzrādīt apsūdzības divās lietās saistībā ar vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu viltošanu divās privātās medicīnas iestādēs Rīgā, informēja VP.

2021. gada 20. oktobrī VP tika uzsākts kriminālprocess saistībā ar prettiesiska labuma pieņemšanu un pieprasīšanu un par apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu Vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka Rīgā kādā privātā medicīnas iestādē sistēmā “E-veselība” tikuši ievadīti fiktīvi dati par Covid-19 vakcīnu saņemšanu. Šis noziegums izdarīts personu grupā un to izdarījuši divi medicīnas darbinieki – ārsta palīgs un medicīnas māsa, kā arī divas ar medicīnu nesaistītas personas – organizētājs un starpnieks. Policisti šīs personas aizturēja. 

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka noziegums izdarīts laika posmā no 2021. gada jūnija līdz decembrim. Personām medicīnas iestādē jāierodas nebija, personu dati tika nodoti medicīnas darbiniekiem, kuri veica datu ievadi sistēmā “E-veselība”. Policijai ir informācija par sešiem iedzīvotājiem, kuri tādējādi nelikumīgi ieguvuši Covid-19 vakcinācijas sertifikātus, par vienu fiktīvu vakcinācijas sertifikātu samaksājot 400 eiro.

Šā gada 19. jūlijā VP amatpersonas šajā kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu, nododot Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai   kriminālprocesu pret četriem organizētas grupas dalībniekiem – diviem medicīnas darbiniekiem, organizatoru un organizēšanas atbalstītāju – par apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu Vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā par vakcinācijas pret Covid-19 veikšanu, patiesībā neveicot vakcināciju.

Savukārt 2021. gada 4. novembrī tika uzsākts vēl viens kriminālprocess par līdzīgām darbībām citā privātā medicīnas iestādē Rīgā. Noziegumā bija iesaistīts viens medicīnas darbinieks – medicīnas asistents ar tiesībām veikt vakcināciju pret Covid-19, un ar medicīnu nesaistīta persona – naudas nodošanas organizators. Fiktīvi vakcinējamām personām bija jāpiesakās vakcinācijai konkrētā datumā un konkrētā vakcinācijas punktā, kur tika veikta atzīme par faktiski nenotikušu vakcinēšanu pret Covid-19. Viena fiktīva vakcinācijas sertifikāta izmaksas bijušas 250 eiro, un “vakcinējamai” personai, ierodoties medicīnas iestādē, šī nauda, ievietota šokolādes tāfelītes iepakojumā, bija jānodod medicīnas darbiniekam. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka tādējādi ne mazāk kā divas personas nelikumīgi ieguvušas vakcinācijas sertifikātus.  

Šā gada 19. jūlijā VP amatpersonas šajā kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu, nododot Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai  kriminālprocesu pret divām personām – medicīnas darbinieku un mantiska labuma nodošanas organizētāju – par apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu Vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā par vakcinācijas pret Covid-19 veikšanu, patiesībā neveicot vakcināciju.

Abās lietās fiktīvi iegūtie vakcinācijas sertifikāti ir anulēti. Vairākas personas, kuras fiktīvi ieguvušas vakcinācijas sertifikātus, taču sadarbojās ar policiju, tika atbrīvotas no kriminālatbildības. 

Aizdomās turētajām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp visiem aizdomās turētajiem medicīnas darbiniekiem ir piemērots drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti