Padomē uzsver, ka šis risinājums neprasīs lielus finansiālus ieguldījumus, bet jādomā par plašāku satura piedāvājumu.
Pagaidu risinājums vēl turpināsies
Raidījumiem krievu valodā no LTV7 kanāla bija jāpazūd jau septembrī, taču ikvakara ziņu izlaidums tomēr tika atstāts programmā līdz gada nogalei kā pagaidu risinājums, lai ziņas būtu pieejamas mazākumtautību vecākajai paaudzei.
Pa to laiku LTV un SEPLP bija jāizstrādā plāns, kā šo auditoriju saglabāt un kā novērst krievvalodīgo iedzīvotāju pilnīgu nonākšanu Krievijas informatīvās telpas varā.
Tomēr arī pēc 1. janvāra ziņas krievu valodā no LTV7 ētera vēl nepazudīs - lai izveidotu jaunu mazākumtautību kabeļtelevīzijas programmu, vēl ir daudz darāmā, atzīst Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Jānis Siksnis.
“No 1.janvāra gan nebūs – visticamāk, būs 1.ceturksnī. Mums vēl jāizdara virkne procedūru, kas saistīta ar šāda veida pakalpojuma darbu, kas attiecas uz ietekmi uz tirgu, kāda veida sabiedrisko labumu tas veidos. Tas prasīs zināmu laiku, līdz ar to mēs uzskatām, ka tas būs tuvāk 1. aprīlim; mēs runājam par nākamā gada pirmo ceturksni.”
Alternatīva Krievijas propagandai
Raidījumi krievu valodā LTV7 ēterā izveidoti 2014. gadā kā alternatīva Krievijas propagandai. Šoruden Latvijas Televīzijas (LTV) krievu redakcija un kolēģi no Latvijas Radio 4 sāka darbu jaunā, mūsdienīgā studijā, kuras saturs pieejams rus.lsm.lv interneta platformā, bet, lai nezaudētu vecāka gadagājuma auditoriju, nolemts pagaidām vismaz ziņas krievu valodā atstāt LTV7 kanālā.
Lai izveidotu kabeļtelevīzijas kanālu, LTV veidotā koncepcija paredz, ka satura radīšanā spēkus liks kopā gan televīzijas žurnālisti, gan kolēģi no Latvijas Radio 4, stāsta LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Priede.
“Protams, ka ar esošo finansējumu mums būs tāds saturs, kāds mums jau ir; tāpēc kanāls nav nepieciešams. Pietiekoši sarežģīti ir griezt vienā cilpā vienu un to pašu ziņu septiņreiz dienā. Tad kanāls būtu kanāla pēc, nevis auditorijas noturēšanas dēļ. Mēs jau caur lineāro televīziju nepiesaistīsim.
Bez Latvijas Radio un bez papildus satura no LTV puses kanālam nav jēgas, neviens to neskatīsies. Tāpēc tas 1. aprīļa termiņš ir, lai mēs tiekam skaidrībā ar saviem mājasdarbiem, saprotam, kā sapakojam LR multimediju piedāvājumu LR4, un būs jauks, informatīvs kanāls.”
Izklaide būs jāmeklē citur
Priede skaidro, ka šis būs informatīvs ziņu kanāls tiem krievvalodīgajiem, kas neskatās Latvijas televīzijas kanālus un saturu patērē lielākoties krievu valodā. Tādas izklaides kā, piemēram, filmas būs jāmeklē citur.
Siksnis savukārt uzsver, ka šajā gadījumā runa neesot par jauna televīzijas kanāla veidošanu, bet gan tehnoloģisku risinājumu auditorijas noturēšanai, padarot pieejamāku jau esošo saturu ne tikai internetā, bet arī televizorā.
“Es vēlreiz uzsveru – mēs nerunājam par jaunu pilna apjoma televīzijas kanālu, nekādā ziņā nē – tās būtu pilnīgi citas izmaksas, resursi, lēmumi procesi utt. Par to nav runa.
Būtībā ir runa par ļoti vienkāršu tehnoloģisku risinājumu, kas pats par sevi tik daudz neizmaksā, bet ko mēs sākam, lai nezaudētu tos cilvēkus, kuri šobrīd vēl katru vakaru skatās LTV7 ziņas krievu valodā.”
Šajā gadījumā runa varētu būt par aptuveni 10 000 līdz 20 000 cilvēku. Lai kanāls skatītājiem būtu interesants, Siksnis spriež, ka būtu nepieciešams radīt papildus video oriģinālsaturu aptuveni divu stundu garumā katru dienu, un šim nolūkam arī būtu nepieciešama lielākā daļa papildu finansējuma.
Nepieciešamie resursi nākamā gada budžetā jau esot iezīmēti no finansējuma, kas paredzēts SEPLP kapacitātes stiprināšanai. Kad padome būs nokārtojusi apraides atļauju un precizējusi kanāla koncepciju, janvārī tās sagatavotais informatīvais ziņojums būs jāskata valdībai.