Minēto ieceri vērtēs parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija. Grozījumus rosināts veikt likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" un Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā.
Nacionālā apvienība norāda, ka Georga lente ir vairāku Krievijas impērijas un PSRS militāro apbalvojumu sastāvdaļa jau kopš 1769. gada, taču 2005. gadā Krievijā tika uzsākta akcija „Georga lentīte”, no militāra apbalvojuma sastāvdaļas to padarot par vispārēju simbolu „Padomju Savienības uzvarai Lielajā Tēvijas karā”. Partija uzsver, ka sentimentālo Georga lentes nozīmi ar katru gadu aizvien vairāk aizēno slavinājums Krievijas impēriskumam, un nu Georga lente ir kļuvusi par vienojošu atpazīšanas zīmi cilvēkiem, kas dzīvo Krievijas propagandas telpā un vēlas Krievijas teritoriālu izplešanos sabrukušās PSRS robežās.
Tāpat Nacionālā apvienība pauž, ka 2013. gada ziemā, kad Ukrainā sākās tautas protesti pret Krievijai draudzīgo toreizējo valdību, pret protestētājiem sūtītie specvienības "Berkut” kaujinieki un civilie algotņi rotājās ar Georga lentēm. Tāpat tās tika izmantotas Krimas pussalas okupācijas procesā, bet 2014. gada pavasarī Krievijas atbalstītajiem teroristiskajiem un bandītiskajiem grupējumiem Austrumukrainā bieži vien nebija citu atšķirības zīmju kā vien Georga lentes, kas tika piespraustas gan pie apģērba, gan sietas pie ieročiem un izmantotas citos veidos.
"Faktiski tā kļuvusi par Krievijas neoimperiālisma simbolu. Tas ir licis vairākām valstīm, kas cietušas vai baidās ciest no Krievijas agresijas, vai nu aizliegt to izmantošanu (Ukrainā), vai arī oficiāli ieteikt tās neizmantot (Kazahstānā, Kirgizstānā, Baltkrievijā, Gruzijā u.c.)," norāda partijā.