Par Kalnmeiera pārvēlēšanu nobalsoja 76 deputāti, neviens parlamentārietis nebija pret un viens atturējās. Šī bija pirmā reize, kad saskaņā ar pieņemtajām likuma izmaiņām deputāti ģenerālprokuroru vēlēja atklātā balsojumā.
Pirms balsojuma Kalnmeiera kandidatūru atbalstīt šajā amatā Saeimas Juridiskās komisijas vārdā aicināja Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība). Plašākas debates par viņa kandidatūru neizvērsās.
Iepriekš Saeimas Juridiskajā komisijā Kalnmeiera kandidatūra tika atbalstīta pārliecinoši, un politiķi solīja ģenerālprokuroru pārvēlēt arī Saeimas balsojumā.
Kalnmeiers Latvijas Radio atzina, ka ir pārsteigts par Saeimas vienprātību balsojumā. Savukārt, runājot par prioritātēm, ģenerālprokurors pirmkārt min prokuratūras darba nepasliktināšanos, ņemot vērā valdības plānus samazināt budžetu, kā arī iekšējo drošību nenosakot prioritāšu sarakstā.
“Mani pārsteidza balsu skaits, kas bija par, nebiju rēķinājies ar tik lielu atbalstu. [..] Deputāti novērtējuši manu politisko neitralitāti, darbs darīts atbilstoši likuma prasībām un ne vairāk un ne mazāk, [..] domāju, ka tas arī bija galvenais, ko deputāti novērtēja,” sacīja Kalnmeiers.
Viņš arī norādīja, ka parasti amatpersonas parasti runā par augstiem mērķiem, bet viņš izvēlējās “staigāt pa zemi, nevis lidot mākoņos”, tāpēc nākamo trīs gadu prioritāte -viennozīmīgi nepieļaut pašreizējā izmeklēšanas līmeņa pazemināšanu, jo tam ir priekšnosacījumi, ņemot vērā ekonomisko situāciju.
Kalnmeiers atgādināja, ka nākamajos gados iekšējās drošības jautājumi nebūs valdības prioritāte, tāpēc viņam ir svarīgi, lai tālāk nepazeminātos izmeklēšanas kvalitāte.
Kalnmeiera pirmais pilnvaru termiņš beidzas jūlijā, un atkārtoti šim amatam viņu virza Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.
Pirmo reizi ģenerālprokurora amatā Kalnmeiers tika ievēlēts pirms pieciem gadiem, kad negaidīti aizklātajā balsojumā šajā amatā atkārtoti netika atbalstīts Jānis Maizītis. Toreizējais Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokurors Kalnmeiers bija Augstākās tiesas priekšsēdētāja Bičkoviča nākamā izvēle ģenerālprokurora amatam.
Ģenerālprokuroru pēc Augstākās tiesas priekšsēdētāja priekšlikuma, kas saskaņots ar Tieslietu padomi, amatā uz pieciem gadiem ieceļ Saeima. Viena un tā persona par ģenerālprokuroru var būt ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.