Parlamentā informēja, ka Kols ir bijis ievēlēts arī 12. un 13. Saeimā. Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja amatā darbojies iepriekšējā Saeimas sasaukumā, kā arī iepriekš strādājis Eiropas lietu komisijā un Pieprasījumu komisijā.
Par komisijas priekšsēdētāja biedru ievēlēts Juris Viļums ("Apvienotais saraksts" (AS)), bet par komisijas sekretāri – Irma Kalniņa ("Jaunā Vienotība" (JV)).
Ārlietu komisijā strādās arī deputāti Iļja Ivanovs ("Stabilitātei"), Juris Jakovins (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)), Armands Krauze (ZZS), Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), Dmitrijs Kovalenko ("Stabilitātei"), Edvards Smiltēns (AS), Ričards Šlesers ("Latvija pirmajā vietā"), Andris Sprūds ("Progresīvie").
Komisijas sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu.
Ārlietu komisija izskata ar ārlietām saistītus tiesību aktus, kā arī veic parlamentāro kontroli pār ārlietu jomu. Pirms apspriešanas Saeimas sēdē komisija lemj par starpvalstu līgumiem, Latvijas pievienošanos starptautiskām konvencijām, kā arī citiem ar ārlietām saistītiem jautājumiem.
Komisijā tiek saskaņotas Latvijas ārpolitikas nostādnes un priekšlikumi starpvalstu attiecību attīstībai. Komisija izskata un apstiprina nominēto Latvijas vēstnieku kandidatūras, un tās viedoklis ir rekomendējošs Valsts prezidentam, kurš ieceļ vēstniekus amatā.
Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas.
Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.
Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās.
Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.